U2’nun Paris konseri iptal

0 Posted by - 14 November 2015 - O OLDU BU OLDU

Dünya dün gece Paris’te yaşanan eş zamanlı terör saldırılarıyla sarsıldı ve hafta sonu HBO üzerinden canlı olarak kaydedilecek iki konser için Paris’te bulunan U2, etkinlikleri ertelediğini duyurdu.

Bataclan’da basılan ve çok sayıda insanın öldürüldüğü Eagles of Death Metal konserinin gerçekleştiği salona 5 kilometre mesafede yer alan AccorHotels Arena’da daha birkaç saat önce prova yapan Bono, olayın çok sarsıcı olduğunu ve Paris halkının acısını paylaştıklarını söyledi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde U2’nun resmi sitesinden bir açıklama daha geldi ve konserlerin ilerideki daha uygun bir tarihe ertelendiği doğrulanırken, grup üyelerinin, “Kalbimiz Paris halkı ve kurbanların aileleriyle. Eagles of Death Metal ve saldırıya uğrayan hayranları için dua ediyoruz” içerikli ifadesi de duyuruldu.

bataclan3-800

Saldırının gerçekleştiği konserde olaya tanıklık eden birinin, Le Figaro’ya verdiği ifade ise şöyle: “Ben salonun sağ tarafındaydım. Grup sahnede şarkıyı bitirdikten hemen sonra maytap gibi bir şeyler patlamaya başladı ve o anda solist boynundaki gitarı hızla çıkarttı. Daha sonra diğer tarafa döndüğümde birinin havaya ateş ettiğini ve salondakilerin yere yattığını gördüm. Her ateş edildiğinde biz de sürünerek uzaklaşmaya çalışıyorduk.”

1998 Yılından Jesse Hughes ve Josh Homme tarafından kurulan Eagles of Death Metal‘in resmi Facebook hesabından dün gece yapılan açıklamaya göre grup üyeleri hakkında hala sağlıklı bir haber alınamıyor.

*Kaynak: Billboard

No comments

Leave a reply