Üstsüz DJ’ler hakkında giyinik DJ’ler ne dedi?

0 Posted by - 12 December 2010 - O OLDU BU OLDU

ustsuz

Milliyet Pazar’dan üstsüz DJ soruşturması. Bakın bu konuda kim ne dedi?

Üstü kalsın lütfen!
Sonuçta şovunu sessiz sedasız, üç gün gecikmeli ve bikinili olarak gerçekleştirdi. Bizi tartışmalarla baş başa bırakarak da gitti.
“Üstsüz DJ” kalıbı özellikle güney illerimizdeki kulüplerde sıkça karşımıza çıkıyor. Barbie, Nikita, Niki Belucci gibi isimler en sık duyduklarımız. “Giyinik DJ”lere üstsüzleri sorduk… Üstsüz çalmanın bir yararı olabilir mi? Üstsüzler mesleklerinde iyiler mi yoksa bunu çıplaklıklarıyla mı örtüyorlar?

“Ne faydası var ne de zararı”
Asu Maro
*Adana’daki, Mersin’deki, Antalya’daki bir gece kulübünde çalan bir DJ nasıl her tarafta haber olacak? Bakıyoruz, “Üstsüz DJ filanca yürek hoplattı” başlıkları dolu. Bu son olaydaki Vanilla Sky için de geçerli bu, daha önce muhtelif illerimizi ziyaret eden Niki ya da Nikita isimli üstsüz DJ’ler ve diğerleri için de.
*Ne faydası var ne de zararı bana kalırsa. DJ’liğin değerini de düşürmez, ben bu tür performansları farklı bir kategoride değerlendiriyorum. DJ denemez onlara. Ama bu bir şov, insanlar eğleniyor. Ne sakıncası var?

“DJ’lik kadınlara yakışan bir meslek değil”
Birol Giray
*Ben DJ’liği kadınlara yakıştırmıyorum. Yüz tane iyi erkek DJ varsa bir tane iyi kadın DJ vardır. Bu kadın mesleği değil.
*Kulübünüz iş yapmıyor ve böyle bir organizasyon yaparak bütün gazetelerde haber oluyorsunuz. Yeme de yanında yat. Bu birileri için çok güzel ama bana göre güzel değil. Mesleğin değil ama yapanın değerini düşürür.
*Bunlar DJ filan değil. O yüzden içlerinde iyi çalanların olabileceğini düşünmüyorum. Mankenler de örneğin bir alışveriş merkezinin açılışında DJ’lik yapıyor. Onlara da DJ mi diyeceğiz? Onlar müzik mi çalıyor?

“Üstsüz doktor ya da üstsüz şarkıcı var mı?”
Ece Toprak
*Yurtdışında bu tarz şeyler yapılıyor ama izlemedim. Dünyada üstsüz doktor, üstsüz şarkıcı diye bir şey yok ki üstsüz
DJ olsun. Biz bu işe saatlerimizi, yıllarımızı veriyoruz. Bu bir meslek, insanların bunu kabul etmesi gerek. Bu insanlar görsel şov yaptıklarını söylüyorlar ama bu mesleği karalamaktan başka bir şey değil. Işık şov ya da perküsyon gösterisi gibi şeyler eklenebilir ama çıplak çıkmak çok manasız. İşini iyi yapan bir insanın bu tarz şeylere ihtiyacı olmaz. Ama içlerinde iyi çalanlar da var, örneğin Niki Belucci gibi.

“Söz konusu memeyse gerisi teferruattır”
Kaan Sezyum
*Yurtdışında her evde bir üstsüz DJ vardır. Hatta orada DJ’ler teklif eder. Çalmayı yani. Sen gidip bir “DJ’e bu gece benim mekanımda çalar mısın?” diyemezsin. DJ gelir, istediğini alır. Hem de defalarca. Türkiye’de ilgi çeksin diye mi yapılıyor bilmiyorum. Üstsüz DJ uzmanı değilim. Sonuçta söz konusu memeyse, gerisi teferruattır (İnsanda tabii).
*Kuşkusuz ki bu insanlar iş sevdasıyla, tamamen işlerine odaklanan kişilerdir. DJ’in işleyen kısımlarına bakarsanız, genelde belden üst kısımların işlev sahibi olduğunu görürsünüz. Üstsüz değil de altsız DJ’ler Brooklyn tarafında çok can yakıyormuş diye duydum.

“Daha kapalı olsa daha seksi olur”

Suat Ateşdağlı
*Üstsüz DJ’ler dünyada fazla yok. Türkiye’de rağbet gördüğü için yapılıyor.
*Kadın DJ’lerin saçı, kıyafeti, tarzı ile modayı takip etmesi beklenir ama bunun da bir çizgisi olmalı. Üstsüz kalacak şekilde yapılmamalıdır. Bu vücut üzerine kurulu bir meslek değil.
* Herhalde içlerinde iyi çalanlar da vardır. Güzel bir kadın zaten çalarken herkesin dikkatini çeker. Üstsüz olmasına gerek yok. Üstsüzlük sınırı aşıyor. Bence daha kapalı giyinirlerse
daha seksi olabilirler.

Milliyet Pazar, Ece Emre

1 Comment

  • Aslı Işık 12 December 2010 - 17:18 Reply

    Birol Giray seksist galiba. Ne demek “kadın mesleği değil”? Hangi devirde yaşıyoruz?

  • Leave a reply