Ve 25 yıl sonra Marty McFly tekrar sahnede!

0 Posted by - 14 November 2011 - HAFİF TV, O OLDU BU OLDU

“Back To The Future” sersinin ilk filminde Michael J. Fox’un ebeveynlerinin mezuniyet balosunu kırmızı Gibson’ı ile nasıl salladığını bilmeyen, bilip de o sahneye hasta olmayan yoktur herhalde. Marty McFly “Johnny B. Goode” çalarken sahnedeki müzsiyenlerden birinin (Marvin Berry) Chuck Berry’i arayarak “işte aradığın şey bu” dediği sahne. Aynı sahne 25 yıl sonra Michael J. Fox’un her yıl düzenlediği yardım gecesinde tekrar sahnelendi.

Kendisi de parkinson hastalığından muzdarip olan Michael J. Fox, “Called A Funny Thing Happened On The Way To Cure Parkinson’s” isimli yardım gecesini her yıl düzenliyor. “The Michael J. Fox Foundation” isimli parkinson hastalığının tıbbi sebepleri ve tedavisi üzerine araştırmalar yapan bir vakfın kurucusu olan oyuncu, geçtiğimiz aylarda da Nike’la işbirliği ederek Marty McFly’ın ayakkabılarını geliri vakfa bağışlanmak üzere satışa sunulmasına aracı olmuştu.

Bu yardım geceleri kapsamında ilk kez sahneye çıkmıyor aslında Michael J. Fox, 2008’de bu kampanya için gitar çalmayı öğrendi ve o günden beri sahneden inmiyor hatta, kendisine The Who’dan Roger Daltrey ve Pete Townshend gibi babaların eşlik etmişliği de var. Ancak o gitar ve o duruş Michael J. Fox ile 25 yıl sonra ilk kez tekrar birleşti.

No comments

Leave a reply