Ve Fizy Turkcell sponsorluğunda geri dönüyor!

0 Posted by - 30 January 2011 - O OLDU BU OLDU

Az önce kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün‘den gelen açıklamaya göre Fizy’nin telif yükünü Turkcell üstlenecek ve biz de Fizy’ye kavuçacağız. Kapatılan bir sitenin açılması bizi elbette sevindirdi. Umarız bu hadiseden tüm taraflar dersler çıkarmıştır.

Gelen açıklamadan bazı bölümler şöyle:

* Yaklaşık 1 milyon üyesi ve ayda 300 milyonu bulan görüntülenme sayısıyla fizy.com, müzik alanında önemli bir ihtiyaca cevap vermekteydi ve bu hukuki süreçte siteye erişilememesi paralel olarak yaygın bir tepkiyle karşılandı.

* Tüm bu çalışmaların sonucunda bugün size ve tüm müzikseverlere sevinçle bildirmek isteriz ki, fizy.com Turkcell desteğiyle geri dönüyor. Gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde, fizy.com’un telif anlaşmalarını üstlenerek, lisansız içeriklerin ayıklanması, yasağın kalkması ve de müzik tutkunlarının yasal dijital müziğe Turkcell desteğiyle özgürce ulaşmaya devam edebilecek olmasını sağladığımız için memmnuniyet duyuyoruz. fizy.com kullanıcıları bu iş birliği sayesinde yerli-yabancı milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinlemenin keyfini sürmeye devam edebilecekler.

* Bu noktaya, meslek birlikleri MÜ-YAP, MESAM, MSG, MÜYORBİR ile fizy.com yetkililerinin ve elbette Turkcell’in yapıcı tutumları sayesinde gelindi ve oluşan iş birliği tüm taraflar açısından çok değerli.

* Teknolojiyle, giderek yaygınlaşan paylaşım kültürüyle ve müziğin özgürleşmesiyle savaşa girişmenin anlamsızlığını, hatta uzun vadede gerek müzik sektörüne gerekse sektörle iş birliği içerisinde çalışanlara büyük zarar vereceğini Türkiye’de kurumsal olarak ilk öngören ve ülkemizde yasal dijital müziğin en büyük destekçisi olan Turkcell daima, hem sektörün öznel koşullarını hem de kullanıcıların ihtiyaçlarını hesaba katarak bu konuda en verimli çözümlere ulaşmayı hedefliyor. Bu yöndeki çalışmalarımız bundan sonra da aynı hızda devam edecek.

1 Comment

  • lşajdflkşjaslşf 30 January 2011 - 15:58 Reply

    yasal müzik isteyen kim, yasa her zaman müzik dinleme özgürlüğüne sınır koyar. bırakın eski halinde kalsın fizy. yasal demek reklam demek, reklam demek sitenin bokunun çıkması demek

  • Leave a reply