Venezuela için düzenlenen yardım konseri “Venezuela Aid Live” bu gece canlı yayında

0 Posted by - 22 February 2019 - O OLDU BU OLDU

İngiliz iş insanı ve Virgin Group şirketlerinin sahibi Richard Branson liderliğinde organize edilen yardım konseri bu gece birçok latin kökenli sanatçını katılımıyla gerçekleşecek.

Kolombiya’nın Venezuela sınırında yer alan ve son dönemde Venezuela’yı terk etmek zorunda kalan yüz binlerce insana ev sahipliği yapan Cucuta şehrinde gerçekleşecek dev konsere 300.000 binden fazla insanın katılması planlandı. ABD’den gelen ve Venezuela’ya sokulmayan tonlarca ilaç ve yardım malzemesinin de stoklandığı kentte ücretsiz olarak katılım kabul edecek etkinlik, dünyanın her yanından elde edeceği bağışlarla 100 milyon dolar toplamayı hedefliyor.

Saati tam olarak belli olmasa da 22 Şubat günü canlı yayına geçeceği anons edilen konser için bir web sitesi ve sosyal medya hesapları da erişime açıldı. Katılımcı müzisyenleri gösteren video hemen yukarıda.

– Nicolas Maduro ve Richard Branson –

Ülkesinin yardıma ihtiyacı olmadığını iddia eden Nicolás Maduro, konser destekli bağış kampanyasına şiddetle karşı çıkıyor ve dün yapılan açıklamaya göre bu hafta sonu kendi “Dev Konser”ini düzenliyor. Tam zamanı ve katılımcıları henüz açıklanmayan karşı konserin teması ise HANDS OFF VENEZUELA” yani Elinizi Venezuela’dan Çekin” olacak.

Etkinlikle ilgili tüm gelişmeler ve canlı yayın linkleri buradan takip edilebilir.

No comments

Leave a reply