Video paylaşım uygulaması “musical.ly” $800 milyon’a yeni sahibinde

1 Posted by - 10 November 2017 - O OLDU BU OLDU

Video paylaşım temelli sosyal ağ uygulaması musical.ly doğduktan sadece üç yıl sonra yeni sahibini buldu. Resmi duyuru önümüzdeki günlerde yapılacak.

Bloomberg.com tarafından verilen habere göre, Çin kökenli şirket yine aynı ülkede faaliyet gösteren medya grubu Beijing ByteDance Technology Co. tarafından 800 milyon dolara satın alınıyor. Genç kullancılara yönelik bazı viral video sitelerinin de yatırımcısı olarak tanınan ByteDance ayı zamanda Çin’in en büyük haber ve içerik sitelerinden biri olan Jinri Toutiao’nun da sahibi.

2014 yılında Alex Zhu ve Lulu Yang tarafından tasarlanan musical.ly, kullanıcılarına 15 saniye ile bir dakika arasında videolar yükleme ve bu içerikleri çeşitli müzik/ses efektleri ile entegre etme ümkanı sunuyor. iOs / Android sistemlerde çalışan ve 25 dilde hizmet veren uygulamanın Şangay’daki merkez ofisinin dışında San Francisco’da da bir temsilciliği mevcut. Mayıs 2017 rakamlarına göre günde ortalama 12 milyon video paylaşılan musical.ly’nin dünya üzerinde 200 milyon kullanıcısı var.

No comments

Leave a reply