Vimeo’ya erişimi kim engelledi?

0 Posted by - 03 October 2010 - O OLDU BU OLDU

screen-shot-2010-10-03-at-14315-am

İnteretteki sansür sosyal ağlarda hayli yankı buluyor. Herkes tepkili. Ancak tepkiler kime? Acaba doğru yere mi? Kimisi AK Parti iktidarını ve bakanları suçluyor, kimi de “şikayet edebler CHP’yi ya da Atatürkçü Düşünce Derneğini. Yani sansürü eleştirirken bile ikiye bölündük. Ama bakın boşuna bölünüyoruz. Çünkü partilerde bir bölünme yok. Onlar gayet anlaşıyorlar bu konuda.
Şimdi ben Twitter ve Facebook’a girip sahte hesap açsam. Ona buna sövsem. Sonra da kendi açtığım bu adresi gidip mahkemeye şikayet etsem pat diye kapattırabiliyorum istediğim siteyi. Devamını bir süre önce yazdığım bir yazıdan aynen kopyalıyorum:
“Şimdi Youtube yasaklı ya. Kim yasaklattı? Atatürkçü Düşünce Derneği. Kim tarafından yasaklandı? Mahkeme tarafından. Hangi yasaya göre 4/5/2007 tarihli 5651 sayılı İnternet kanununa göre. Peki bu kanunu kim çıkardı? Meclisimiz. Kim çoğunlukta? Ak Parti. Siyasetçilerin anlaştığı tek nokta ne? Sansür.”
Daha tartışmaya gerek var mı?

4 Comments

 • Melih Bayram Dede 03 October 2010 - 11:53 Reply

  5651 sayılı yasa, AKP tarafından teklif edilmiş ve CHP’nin desteğiyle meclisten geçirilmiştir. AKP ve CHP’nin uzlaştığı tek konunun bu olması çok manidar.

 • ihsan 03 October 2010 - 12:02 Reply

  grooveshark’a da engellenmişti erişim bir buçuk ay kadar önce. artık işler iyice çığırıdan çıktı. bir yandan “demokrasimiz kazandı” diyen siyasiler bir yanda da gün aşırı erişime engellenen web siteleri. söyler misiniz hangi demokrasi koyulan yasaklarla gelişebilir?

 • Tweets that mention Vimeo’ya erişimi kim engelledi? | hafifmuzik — Topsy.com 03 October 2010 - 12:16 Reply

  […] This post was mentioned on Twitter by dilan bozyel, Okan Erol and Aycan Aşkım, mehmet tez. mehmet tez said: Vimeo’ya erişimi kim engelledi? – http://hafifmuzik.org/?p=9971 […]

 • Burak Iscen 04 October 2010 - 00:16 Reply

  Ne zaman engellendi vimeo ya erişim?????
  Hangi nedenle bilen var mı????
  Her taraftan nazilerin ayak sesleri yükseliyor…..ve biz hiç bir şey yapamıyoruz.
  AKP, CHP (nasyonel sosyalist), yargı, ttnet, telekomünikasyon bşk…vs vs vs..
  bunlarrın hepsi memleketi düşünüyor da….bir tek bu siteler ve onları destekleyenler yıkmaya çalışıyor….
  büyük korku imparatorluğu…

 • Leave a reply