VODAFONE İSTANBUL CALLING’DEN VEDA: PLACEBO & THE VEILS

0 Posted by - 14 August 2013 - O OLDU BU OLDU

Vodafone İstanbul Calling’in kapanış konseri 16 Ağustos’ta yani bu cuma akşamı Parkorman’da gerçekleşecek. Sahnede Placebo ve öncesinde The Veils var.

90’lı yılların ikinci yarısından beri alternatif rock diyince ilk akla gelen gruplardan biri Placebo. Belki eski şaşalı günleri geride bıraktılar ama ne fark eder ki? Zaten Placebo’nun alamet-i farikası olan parçalar hep eskiler. Varsın biraz melankoli ve anılar sarsın dört bir yanımızı. Rock’n Coke 2006’dan hatrımızda kalan, sahnelerinin çekici ve yüksek enerjili olduğu. Keyifli bir konser garanti.

Öncesindeki The Veils’ı ise 2006 çıkışlı “Nux Vomica”sından tanıyoruz. Külliyatının kalanına hakim değiliz ancak “Nux Vomica” kendini bir hayli sevdirmişti. Üstelik wikipedia’ya kulak verecek olursak grup kaotik sahne şovu ile ünlü. Kimbilir belki grubun asıl adamı Finn Andrews’u gitarını parçalarken seyrederiz.

3 Comments

 • meryemerdogan 14 August 2013 - 12:42 Reply

  Öncelikle yazınıza biraz daha araştırmadan sonra başlasaydınız en azından doğru bilgiler vermiş olurdunuz diye düşünüyorum. Madem bunca insanın okuduğu bir yazı, Rock n Coke’a 2005’te değil de 2006’da geldiklerini çoğu kişi biliyor. Bunun dışında kişisel görüşünüz olduğunu varsayarak ‘eski günler’ hakkında bir şey söylemeyeceğim. The Veils’e gelirsek d,e Nux Vomica evet olabilir ama onunla yarışan Lavinia’yı daha öncesinde tanıyamamanız üzücü.

  • Berk Sayan 14 August 2013 - 13:03 Reply

   Başka bir sıkıntınız yoksa sorun kalmadı, 2005’i 2006 yaptık. Nux Vomica derken şarkıyı değil albümü kastetmiştik. “Lavinia” bir şarkı olarak tüm albümle yarışır mı orasına siz karar verin yine, bize laf düşmez. Biz size Feridun Düzağaç’tan Lavinia’yı armağan edelim. Yerseniz tabi.

 • hurremsultaninyuzugu 15 August 2013 - 22:11 Reply

  bayaa alaycıymışsınız sayın Berk Sayan. suç bizdeki gelip burayı okuyoruz.

 • Leave a reply