Woodstock 50. yıl kutlamasında kadro belli oldu: Robert Plant, Jay Z, Santana, The Black Keys…

0 Posted by - 20 March 2019 - O OLDU BU OLDU

Açık hava festivalciliğinin babası olarak kabul edilen ve bundan yarım yüzyıl önce yüz binlerce insanı Bethel Woods’ta toplayan festival bu yaz yeniden hayata dönüyor. Hem de oldukça sağlam bir kadroyla…

50 yıl önceki orijinal festivalin dört organizatöründen biri olan Michael Lang’in hayata geçirdiği anma projesi geçen sonbaharda dillendirilmeye başlanmış ve bu yılın hemen başında kesinleşmişti. Dün ise sahne alacak isimler net olarak belli oldu ve 16,17-18 Ağustos tarihleri için duyuru yapıldı.

1969’daki festivalde sahneye çıkan Carlos Santana’nın da yer aldığı kadroda Robert Plant, John Fogerty (Creedence Clearwater Revival) gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra Jay Z, Chance The Rapper, Janelle Monáe, Greta Van Fleet, Run the Jewels, Portugal. the Man ve The Black Keys gibi birçok isim yer alıyor. İşte tam liste:

Daha önce Woodstock için 2009’da bir 40. yıl etkinliği düzenlenmiş, orijinal lineup’da yer alan bazı ekiplerin katılımıyla gerçekleşen mini turnenin durakları arasında Bethel’daki gerçek festival alanı da yer almıştı. 15 Ağustos 2009’da gerçekleşen gösteride Levon Helm Band, Mountain, Jefferson Starship, Ten Years After, Canned Heat, Big Brother and the Holding Company, Tom Constanten ve Country Joe McDonald sahne aldı fakat etkinlik beklenen ilgiyi görmedi.

Bilet ve diğer tüm ayrıntıları merak edenler için etkinliğin resmi web sitesi burada.

No comments

Leave a reply