Yaşınız tutmaz, kapıda kalırsınız!

0 Posted by - 02 February 2011 - O OLDU BU OLDU

Rihanna Ocak ayında GQ'ya poz vermişti.

* Rihanna: Dünyanın en büyük starlarından biri. Albümleri yaklaşık 12 milyon sattı. Geçen yaz Türkiye’ye de geldi hatta. Ama bu yıl mesela Türkiye’ye bir festivale gelse sahneye çıkabilir ama ardından başka yere gidemez. Çünkü içeri giremez. Mesela “Festivale kalayım, ertesi gün de diğer grupları izleyeyim” dese kendi çaldığı festivale girmesi mümkün değil. Yasak. Yaşı tutmuyor. 20 Şubat 1988 doğumlu. Bizim yönetmeliğe göre çocuk.


* Ke$ha:
1987 doğumlu. Giremez. Hiç şansı yok. Gelir şarkısını söyler, ardından hemen dönüp gitmesi lazım. Zaten onu dinleyecek kitle de festivale giremeyeceğinden âlâ. Konser yok, festival yok, sorun yok. En güzeli.

* Taylor Swift: Geçen hafta “Kim biliyor bu kızın şarkılarını?” dedik, meğer fan club’ı varmış Türkiye’de. Mesaj yağdı. Ama sevgili fan club, size kötü bir haberim var. Taylor 89’lu. 22 yaşında. Mesela Türkiye’ye geldi, bir festivalde çalacak diyelim. Sahneye çıkabilir tamam. Ama etrafta dolaşamaz. İşi bitince çıkması lazım. Başka yere de giremez. Çünkü yaşı tutmaz. Sizin de tutmaz zaten onun konserini izlemeye. Oturun evinizde, konser sizin neyinize…

* La Roux: Çok popüler. Ama Türkiye’de ancak konserini verir başka yere girmesi zor. Çünkü o da 23 yaşında. Seneye belki.

3 Comments

 • cenk turanlı 02 February 2011 - 11:38 Reply

  Çok güzel bir bakış açısı Tez..Süper tespit.

 • devrim kuriş 03 February 2011 - 05:33 Reply

  selamlar, yazınızı esefle okudum. öncelikle 24 yaş sınırı alkol şirketlerinin sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikler için sıkıntı yarattı. yani, beyoğlunda birçok konsere 22 yaşındaki ben, rahatlıkla gidebiliyorum. olayı abartarak manipüle edince, rihanna’yı yönetmeliğe göre çocuk yazınca felan madalya vermiyorlar. şahsen her türlü yasağa, -alkol, uyuşturucu dahil- karşı olan ben, böyle yazıları görünce tahrik oluyorum.

  böyle giderse oyumu da akp’ye vericem. teşkür ederim.

  rihanna’dan 9 gün küçükmüşüm. bunu öğrettiğiniz için ayrıca teşkür ederim.

  • Mehmet Tez 03 February 2011 - 11:32 Reply

   Bu yorumunuz için çok teşekkür ederim. “Okuduğunu anlamamak” ne demek herkese göstermiş oldunuz. Aynen devam. AKP’ye de benden selam söyleyin sandıkta.

  Leave a reply