Yeni albüm ufukta gözüktü

0 Posted by - 15 November 2015 - O OLDU BU OLDU

Roger Waters 24 yıl sonra gelecek yeni solo albümü için kabaca bir tarih verdi ve 2016’yı işaret etti.

Son yıllarını turnelerle geçiren ve 2005’teki soundtrack çalışması “Ça Ira”yı saymazsak en son 1992 yılında Amused to Death ile stüdyo çalışması yapan eski Pink Floyd üyesi artık yeni albüme çok daha yakın.

Önceki gün Digital Spy‘da yayınlanan röportajında konuyla ilgili ip uçları veren Waters, yarısı yeni, yarısı da eski şarkılardan oluşan yaklaşık 12 parçalık albümün hemen ardından, sahne gösterilerinin de yer aldığı bir turneye çıkacağını doğruladı.

Röportaj sırasında “Eski” şarkıların tamamının kendisine ait olduğunu özellikle vurgulayan tecrübeli müzisyen, şu anda işin yarısını tamamladıklarını ve çalınma tehlikesine karşı, her şey tam anlamıyla bitene kadar bir saniyelik bir fragman bile paylaşmayacağını sözlerine ekledi.

Yaklaşık iki ay önce konusu Belfast’ta geçen savaş temalı bir radyo oyunu yazdığını açıklayan Roger Waters’ın, Radiohead prodüktörü Nigel Godrich ile stüdyoya girip yeni şarkılar kaydettiği de biliniyor.

Bu yıl hem eski albümü Amused to Death‘i yeni düzenlemesiyle tekrar piyasaya süren, hem de üç yıl süren The Wall Turnesini anlatan dokümanter filmi vizyona sokan 72 yaşındaki müzisyen en son Temmuz ayında Newport Folk Festivali’nde sahneye çıkarak “Crystal Clear” adlı yeni şarkısını seslendirmişti.

No comments

Leave a reply