Yeni albüme stream yasak mı?

0 Posted by - 20 November 2015 - O OLDU BU OLDU

Bütün yıl üzerinde konuşulan, tarzı ve satış rakamları şimdiden tartışma konusu olan yeni Adele albümü “25” bugün raflardaki yerini alıyor.

“Raflarda yerini almak” tabiri aslında durumu tam anlamıyla özetliyor çünkü albümü internet üzerinden stream olarak dinlemek mümkün olmayacak.

The New York Times‘da çıkan bir habere göre, 25’in promosyon çalışmalarını bizzat yönlendiren 27 yaşındaki İngiliz sanatçı, daha önceki albümü “21” için gerçekleştirdiği uygulamayı aynen devam ettirmekte kararlı. Spotify veya Apple Music gibi ana akım müzik kanallarına yeni albümünü vermeyeceğini açıklayan Adele, fiziki satışları sonuna kadar zorlamak konusunda oldukça kararlı.

Şarkıcının ABD’deki temsilcisi Columbia Records 3.600.000 adet albümü dün itibariyle satış noktalarında stokladı ve beklenti, ilk hafta bittiğinde 1,5 milyon adedin satılacak olması… Tüm ülkelerle birlikte ilk hafta için hedeflenen toplam satış rakamı ise 2,5 milyon.

Albümün yayına verildiği bugün (20 Kasım) itibariyle İngiliz şarkıcının fikrini değiştirip değiştirmeyeceği ise şimdiden merak konusu.

1 Comment

  • Ceren 29 November 2015 - 10:48 Reply
  • Leave a reply