Yeni bir süpergrup daha, huzurlarınızda “Vicky Cryer”

0 Posted by - 11 July 2011 - O OLDU BU OLDU

Tanıdık bildik müzisyenlerin birbirleriyle çalışması hep heyecan verici olmuştur. İş bir süpergruba gelince daha önce hepsini ayrı yerlerde dinlediğin ve en az bir riffine, tuşesine, ritmine, fikrine hayran kaldığın herifler Bir arada. İşte Vicky Cryer’da öyle bir kadro. Kimler mi var?

Projenin başlangıç noktası, The Killers’ın Sam’s Town albümünün gruptan üç kişinin bir araya gelmesini sağlamasıyla başlıyor. The Killers daimi bas gitarsti Mark Stoermer, Sam’s Town albümünde vokalleri bulunan Louis XIV’ın sesi ve beyni Jason Hill ve gruba aynı albümün turnesinde gitar ve kalvyede eşlik eden, The Flaming Lips, Mariachi El Bronx gibi isimlerle de çalışmış olan müzisyen Ray Suen bu albüm sayesinde bir araya geliyor. Bu isimlerin yanına iki efsane davulcu, biri Muse’dan Dominic Howard, diğeri bir dönem Nine Inch Nails ve Julian Casablancas ile çalışmış olan Alex Carapetis, eklenince grup tamamlanıyor.Bu isimlerin dışında gruba bir kaç şarkıda saksafonuyla eşlik eden kişi ise Sam Gendel.

Vicky Cryer ismi altında toplanan bu ekip, ilk EP’leri “Expensive Love” ı bir kaç gün önce soundcloud üzerinden servis ettiler. Buyrun, dinleyin. Bakalım beğenecek misiniz?

Vicky Cryer – Expensive Love by Vicky Cryer

No comments

Leave a reply