YENİ // Iron Maiden – El Dorado

0 Posted by - 08 June 2010 - O OLDU BU OLDU

maidenfrontier

Lafı eveleyip gevelemeden hemen linki verelim, beraber dinleyelim. Ağustos’ta çıkacak yeni Maiden albümü The Final Frontier‘den: El Dorado.

1 Comment

 • Ouz Mehmet 08 June 2010 - 13:31 Reply

  Bir çok müzik eleştirmeni ve yazarı tarafından Iron Maiden’ın ”The Final Frontier” albümüyle müzik kariyerlerine veda edecekleri söyleniyor.

  Bugün gece yarısında büyük bir heycan ve merakla beklenen geri sayımın ardından grubun web sitesinde albüm hakkında ki bilgiler ve büyük ihtimalle müzik kariyerlerini sonlandıracakları ”Final Frontier World Tour” un bilgileri açığa çıktı.

  ”El Dorado” Iron Maiden’ın son single olarak boyut kazandı internette. Prodüktör koltuğunda Kevin Shirley (Journey, Iron Maiden, Rush, Led Zeppelin, Joe Bonamassa, Marya Roxx ve Dream Theater) ‘in oturduğu ”El Dorado” Nassau (Bahamas)’da Compass Point Studyolarında kaydedilmiş.

  Single kapağı çok güzel olmuş. Tıpkı hayranı olduğunuz ve her sayısını iple çektiğiniz bir çizgi romanın kapağı kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı.
  (Buyrun single kapağı; http://i48.tinypic.com/24enwci.jpg )

  Şarkının başlangıcı sanki şarkının sonu gibi bir izlenim bırakıyor dinleyicide. Korktuğumuz ama yinede beklediğimiz finali simgeler nitelikte bir açılışı var şarkının.
  Şarkıda ki tempo tıpkı diğer Iron Maiden şarkıları gibi orta seviyede ilerliyor. Hem dinleyeni boğmuyor, hem de şarkıdan soğutmuyor. Bu Iron Maiden’ın en büyük özelliklerinden biri.

  16 Ağustosta çıkacak olan Iron Maiden’ın on beşinci (15.) stüdyo albümleri ”The Final Frontier” ı merakla bekliyoruz.

  Vay be 15 stüdyo albümü, 36 single 11 Live albüm, 4 EP, 6 Compilation (Derleme, Toplama), 3 Box set, 15 VCD-DVD Belgesel ve dünyanın dört bir tarafını dolaşarak yapılan 20 turne…

  Burdan yetkililere seslenmez isek olmaz;

  Iron Maideni canlı canlı izleme zamanı geldi ve artık birileride 9 Haziran 2010da yani yarın Dallas (Texas/ABD) ‘de başlayacak ”The Final Frontier World Tour” kapmasına Türkiye’yide dahil etmek için ellerinden geleni yapsa fena olmayacak.

  Hemen hemen her yere yaptığım bu ortaya karışık yorumumu sevgili Mehmet Tez’in sitesine yapmazsam olmaz.

  Teşekkür Mehmet Tez.

 • Leave a reply