Yeni nesil Walkman “Elbow” ile tanışın

3 Posted by - 04 May 2017 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Birkaç yıl öncesine kadar babadan kalma pikapları kullanan plak meraklıları için artık birçok yeni tasarım arasından seçim yapmak mümkün ve bu defa yeniliklerle tanışma sırası kaset tercih edenlerde.

Müzik endüstrisi her ne kadar dijital ortamlara doğru kaysa da, müzikle fiziksel bir temas kurmak isteyen birçok insan plak toplamayı da ihmal etmiyor. Son yıllarda talebi artan ve 2016’da bir önceki yıla göre %74 artışla dikkat çeken kaset de, daha önünde uzun yol olsa da, geri dönüş sinyalleri veren diğer bir nostaljik format.

Litvanyalı Brain Monk ikilisi Andrius Zemaitis ve Marius Paulikas tarafından geliştirilen portatif kasetçalar Elbow, yeni kuşaklara da kaset dinlemeyi sevdirebilecek farklı bir tasarım. Tek bir kolla kasedin sadece bir gözüne güç veren ve optik okuyucusu sayesinde dönme hızını en uygun seviyede tutabilen Elbow henüz bir prototip fakat yakın zamanda seri üretimle piyasaya sürülmesi planlanıyor.

elbow-cassette-player 2

Üzerinde bir adet standart kulaklık girişi ve USB portu taşıyan Elbow, 21’inci yüzyılın walkman’i olmaya şu an için en yakın aday. Industart’tan en iyi endüstriyel tasarım ödülü de alan portatif kasetçalar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi isteyenler için adres burada.

elbow-cassette-player 3

elbow-cassette-player 4

No comments

Leave a reply