Yıllar sonra ilk defa üretilen bant kayıt sistemi yakında satışta

0 Posted by - 10 May 2018 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Müziğin neredeyse tamamen dijitale kaydığı bir dönemde hala analog kayıt peşinde koşan insanlar da var ve sayıları hiç de az değil.

Elektronik ortamda küçük bir dosya haline gelen müzik, dünyanın her tarafında çok ucuza (hatta bedava) erişilebilen bir ürün haline gelmesine rağmen sesin en yüksek kalitedeki sıkıştırılmamış kaydına olan talep de, diğerine göre biraz daha pahalı olsa da, günden güne artıyor. Alman ses ürünleri firması Ballfinger da bu talebi karşılamak için uzun yıllar sonra ilk defa banttan banda kayıt yapan analog cihazlar üretti ve Mayıs sonunda dört ayrı model satışta olacak.

Firmanın profesyonel kullanım amaçlı olarak ürettiği M063H5, M063H3, M063H1 ve M063HX kodlu modellerin tasarımcısı (yukarıda) Roland Schneider’ın ifadesine göre dijital medya hakimiyet alanını ne kadar genişletirse genişletsin, analog ses kalitesine erişmesi mümkün değil. Fiyatları 9.500 ve 24.000 Euro arasında değişen modeller bu ayın sonuna doğru yeni sahiplerine kavuşmaya başlıyor. Daha ayrıntılı teknik bilgiye erişmek isteyenler için Ballfinger web sitesine buradan erişilebilir.

No comments

Leave a reply