Yılmaz Özdil’in annesi nereli?

0 Posted by - 07 October 2009 - O OLDU BU OLDU

4405713

Mayıs ayında yazdığı gibi Mardinli mi yoksa bugün yazdığı gibi Giritli mi? Ekşi sözlük sakinlerinden Fallik Osman bu konuya takılmış. Bakın aynen şöyle… Ekşi Sözluk’ten

mayıs 2009’da annesi izmir’de yaşayan bir mardinli:

“not: bazı okurlar dünkü yazımla ilgili olarak mesaj atmış: “izmirli yılmaz, sen ne anlarsın feodaliteden, zahmet edip bağdat caddesi’nden kalk da mardin’e gel, görerek, hissederek yaz!” güzel giydirmişler yani, fena yakalamışlar… ama küçük bir detayı atlamışlar. izmir’de 122 bin mardinli yaşıyor. biri benim anam.”

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…9&tarih=2009-05-07

ekim 2009’da anne tarafı açılım sebebiyle girit’e taşınmış. mardin’den girit’e, ordan izmir’e gelmişler sanırım. direkt araba yok tabii o zamanlar:

“bazı arkadaşlar mesaj atıp, tehdit eder, “ayağını denk al, gösteririz hanya’yı konya’yı” filan der… halbuki, ana tarafım giritli, baba tarafım aksaraylı, doğuştan görmüşüz biz zaten hanya’yı konya’yı!”

http://www.hurriyet.com.tr/….asp?yazarid=249&gid=61

3 Comments

  • umut 07 October 2009 - 19:36 Reply

    Girit Adası Osmanlı tarafından ele geçirildiğinde anadoludan insanlar buraya gönderilmiştir.Uzun yıllar sonra Girit’i terketmeleri gerektiğinde de tekrar anadolunun çeşitli yerlerine dönmüşlerdir.Bu insanlar kendilerini yarı Girit’li sayarlar ki öyledirler zaten.Yılmaz Özdil’in durumunun da böyle bir şey olduğunu düşünüyorum.

  • kalabay 08 October 2009 - 10:28 Reply

    bir Giritli demiş ki,tüm Giritliler yalancıdır

  • Vural Doğancı 08 October 2009 - 15:29 Reply

    bu adam bu ülkenin gördüğü en populist yazarlardan biri.. kıraathane style yazıları ile tam sözcü gazetesinin aradığı yazar.. yıllar önce yazdığı, rock’n coke’a katılan gençlerle güneydoğu’da şehit olan askerleri kıyasladığı köküne kadar populist ve hamaset dolu yazısını okuduğumda hem rock’n coke’a katılıp hem de askerden yeni gelmiş birisi olarak notunu vermiştim.. olmazsın yılmaz..

  • Leave a reply