Yine mi fikir değiştirdiler?

0 Posted by - 29 October 2015 - O OLDU BU OLDU

1969 Yılından bu yana tam 19 albüm çıkartan ve ara ara dağılan, ara ara yeniden toplanan Black Sabbath tam “Bu defa kesin bitiriyoruz” demişken yine fikir mi değiştiriyor?

Yaklaşık 46 yıldır hem grup olarak, hem de solo çalışmalarla arkalarında ölümsüz eserler bırakan Black Sabbath üyeleri, söylemesi biraz acayip ama, yaklaşık üç yıldır dağılmaya çalışıyor.

2013 Yılında “13” adlı bir stüdyo çalışması yapan Black Sabbath, o tarihten beri sahne performanslarına ağırlık veriyordu fakat araya gitarist Tony Iommi’nin kanser tedavisi girince Ozzy Osbourne boş durmayıp bir gösteri projesine el attı.

En son geçen sonbaharda “Ekibi son kez topluyoruz” açıklaması yapan Osbourne, veda konserinin Japonya’da olacağını duyurmuş ve hatta, “Benim hala enerjim var, yoluma tek başıma devam edeceğim” diye açıklama da yapmıştı. Kısa bir süre sonra Japonya konseriyle ilgili diğer grup üyelerinin onayı olmadığı ortaya çıktı ve Ozzy programı iptal etmek zorunda kaldı.

Her şey tam bitti derken, yaz başında grup üyeleri aralarındaki problemi hallettiler ve “Bu sefer gerçekten dağılıyoruz, bakın bu da son turnemiz” diyerek -The End- adlı turne programını tüm dünyaya duyurdular.

Olaya yabancı olan müzikseverler hemen hüzne kapılsa da, tecrübeli olanlar bir süre beklemeyi tercih ettiler. İyi de yaptılar çünkü önceki gün NOLA.com‘a konuşan Ozzy Osbourne, “Şimdi turneden sonra bir de albüm çıkartacağız tabii…” deyince taşlar yerine oturdu.

“The End” isimli turne 20 Ocak 2016’da Nebraska’da başlıyor ve bütün yıl aralıksız devam ederek 21 Eylül günü Arizona konseriyle sona eriyor.

Konser tarihleri ve mekanları için buradan bilgi almak mümkün.

No comments

Leave a reply