YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ YOLA DEVAM EDİYOR

0 Posted by - 29 January 2015 - O OLDU BU OLDU

Yüzyüzeyken Konuşuruz, resmi Facebook sayfası aracılığıyla duyurulan dağılma haberinin üstünden bir hafta geçmeden, grubun kaldığı yerden yola devam edeceğini açıkladı.

Grubun Facebook sayfasından yapılan paylaşım şöyle:

Selam Arkadaşlar;
Geçtiğimiz hafta Yüzyüzeyken Konuşuruz projesini sonlandırdığımıza dair bir açıklama yapmıştık. Yalnız bu açıklama elbette sizler için yeterli olmadı. Kısaca ayrıntıya girecek olursak, bu kararı almamızdaki sebepler aşağıdaki gibiydi.
– Evet, bu işin bir esprisi kalmamıştı çünkü tam anlamıyla yakalamak istediğimiz soundu ve sahne performansını elde edememiştik. Sizlerle buluşturmayı hedeflediğimiz soundun üzerinde daha fazla durmamız gerekiyordu. Ancak bazı etkenler buna engel oldu.
– Bizimle ilgili ve başka nedenlerden dolayı albüm kayıtlarımıza ve mix-mastering sürecine gerekli özveri ve ciddiyeti gösteremedik. Sizlerle buluşturmaya çalıştığımız albümleri daha içimize sinen bir şekilde sizlere sunamadığımızı ve içimize sinmeyen durumları kendimize itiraf edemeyip bu olumsuzlukları ortadan kaldıramadığımızı fark ettik.
– içimize sinmeyen durumlarla sizlerden gelen ilgiyi bağdaştıramadık, çünkü bu süreçte sürekli özeleştiri yapıyor ve sorunun neden kaynaklandığını arıyorduk.
Fakat, yapımcımızla yaptığımız pozitif görüşmeden sonra Yüzyüzeyken Konuşuruz projesini bitirmemizi gerektirecek sorunların tamamı ortadan kalktı. Bu durumda yeni bir proje ya da başka bir grup adıyla devam etmek yerine grup içinde bazı değişikliklere giderek yolumuza devam etme kararı aldık.
Tüm problemlerimizi sıkılmadan dinleyip, çözüme ulaştırma noktasında bizlere yardımcı olan yapımcımız Ahmet Hamdi Güngörmüş’e ve Fono Müzik ailesine teşekkür ediyoruz.
Yüzyüzeyken Konuşuruz bundan sonrası için yoluna, Engin Sevik, Can Kalyoncu, aramıza yeni katılan Canberk Ünsal ve Kaan Boşnak’la devam edecektir.
Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı hepinizden özür dileriz. (Kaan özür dilemiyordu dövdük, artık o da özür diliyor :))
Yüzyüzeyken Konuşuruz Ekibi

No comments

Leave a reply