Ankara Rap Mahal sahnesinden izlenimler

0 Posted by - 13 January 2018 - KÖŞE YAZISI

Aga b

Ankara’nın yükselen rap dalgasının Ezhel ile popüler ismi Aga b evinde olmanın avantajını iyi kullandı. Sahnede rahat, seyirciyle samimi, aksi ve alaycı bir stand up sanatçısı gibi takılmayı seviyor. Beat hissi çok güçlü, acapella’ları sağlam. Seyirci olarak ritim kulağınızın iyi olması lazım fırça gelebilir.

Tahribat-ı İsyan

Aga b ne kadar ağır abi takılıyorsa Tahribat da o kadar zıpır, enerjik. Onlara kayıtsız kalmanız mümkün değil. Makineli tüfek gibi art arda kusursuz patlamalarla laflarını söylüyorlar. Ama daha çarpıcı hikayeler anlatmaları için daha biraz yaşlamalarını beklememiz lazım sanki.

Kamufle

Old school seven ve bu tip müzik kafasına sahip herkes gibi aklı fikri ‘70’lerin, ‘80’lerin funk, soul hatta rock beat’lerinde. O sahneye çıktığında rap konseri pırıl pırıl disko toplarının dönmeye başladığı fantastik bir diskoteğe dönüşüyor.

Allame

Biraz rap’in Müslüm babası hali sezdim. Sadık hayranlar, ezbere söylenen şarkılar. Allame, Ankara’daki Rap Mahal sahnesinde yer alan isimler arasına yerli sesleri, ezgileri en fazla kullanan rap sanatçısıydı.

Gezici rap festivali de denebilecek Rap Mahal 2017’de İstanbul, Eskişehir, Bursa, Ankara’da ilk kez yapıldı. Umarım bu yıl şehir sayısını da artırarak devam eder. Yurtdışından da renkli katkılarla yeni “blues festival” olur. Neden olmasın?

Mehmet Tez – Milliyet

*Kapak görseli: Tahribat-ı İsyan

No comments

Leave a reply