BU İSİMLERE DİKKAT

1 Posted by - 18 February 2015 - KÖŞE YAZISI

mtezYeni yılda isimlerini duyurmaya aday genç grup ve sanatçıları merak ediyorsanız, radarımıza takılanlardan bazıları şöyle.

The Suffers: Teksas, Houston çıkışlı 10 kişilik ekibe gönül rahatlığıyla yeni Sharon Jones and The Dap Kings diyebilirsiniz. İnternet sitelerinde soul ve rock’n roll’u yorumladıklarını yazmışlar. Soul / funk / reggae seviyor, bu türün klasik yorumlarına yakın duruyorsanız solist Kam Franklin’in sesini beğenirsiniz. Albümleri yıl içinde yayımlanacak. Adı “Make Some Room”.

Sheer Mag: 70’lerin klasik rock sound’unu seviyorsanız bu grubu da dinlemelisiniz. Amerikalı ekibin müziği 70’lerin garaj sound’unu andırıyor. O yıllara ait rock’n roll kültürüne dair merak ve ilgi asla dinmeyecek gibi.

Kagoule: 70’ler rock revival’dan bahsedip 90’lar rock revival’a girmemek olmaz. İngiliz ekibin 95 doğumlu gitaristi 90’ları kaçırdığına üzülüyormuş. Bu üzüntülerini anlaşılan 90’lardaymış gibi müzik yaparak gidermeye çalışıyorlar. 90’ların shoegaze gitar müziğini sevenler tanıdık sesler duyacaklar.

Charlotte OC: Brit sanatçının “Strange” isimli EP’si yeni çıktı. Şarkıyı dinleyince yeni Lana Del Rey’imiz hayırlı olsun diyebilirsiniz. Dinlemeye devam ederseniz farklı lezzetler de alacaksınız. Charlotte Mary O’Connor 2015’te vokali ve minimal elektronik müziğe yaslandığı tarzıyla adından söz ettirecek.

Borns: Amerikalı indie pop erbabının yakında takip etmeye başladığı isimlerden biri Borns. “Candy” isimli bir EP yayımladı. 2015’te müziğini daha fazla duyurmasını bekleyebiliriz.

The Lost Boys: İngiltere çıkışlı genç ozanlar kulvarında sadece solo sanatçılar değil, gruplar da ilerliyor. The Lost Boys’un akustik gitar sound’u popta zamanın ruhuna uygun.

Mehmet Tez – Milliyet

No comments

Leave a reply