Devlet sanatçılarımız

0 Posted by - 21 December 2014 - KÖŞE YAZISI

Hülya Avşar: Dünyanın şaşaasını kabul edip gündemine aldığı, gösterişi ve maliyeti rakamlarla sabit Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na “Benim evim daha şaşaalı” diyerek yaklaşımını gösterdi. Muhalefet liderine dava açtı, “O da siyasetçi mi?” diye polemiğe bile girdi. Yolu açık.

Yavuz Bingöl: Tekrar tekrar sorduğum tek bir sorum var. Sayın Bingöl, türkücüsünüz daha iyi bilirsiniz, güçlünün yanında duran onu öven türkümüz var mı? Varsa söyler misiniz biz de bilelim halk müziğimizin meşrebini?

Orhan Gencebay: Neye çağrılsa en önde koşup gitti. O mübarek elleri sıktı da sıktı. O ki gecekonduların, ezilenin, hor görülenin abisiydi. Sonradan Berkin Elvan için şarkı yapmaya girişti ama çok geçti artık. Kendisi de farkındadır.

Gülben Ergen: “El Ele Umre”ye isimli çalışmasıyla pek beğenildi. Bazı insanlar içsel aydınlanmalarını nasıl ve ne zaman yaşayacaklarını çok iyi hesaplayabiliyor.

Bülent Ersoy: Servetini mesela Darüşşafaka dururken bütçesi bakanlıkları aşan Mercedesli Diyanet’e bağışlama kararı aldı. Askere kızgın. Kendisine zulüm edilmiş. Evet edildi, doğrudur. Doğrudur da sadece ona yapılana mı zulüm deniyor? Başkasına yapılan zulüm değil mi? Hem zülme karşı durmak için mevcut statükonun yanında durmak dışında ne yaptı Ersoy bugüne kadar?

Ebru Gündeş: Milletin çocuğu dövülüp tekmelenirken bile o televizyonda mağdurdu. Gün onun günü zaten.

Kimse alınmasın gücenmesin durum budur.

No comments

Leave a reply