Eylül trafiği

1 Posted by - 09 September 2017 - KÖŞE YAZISI

Eylül hızlı geldi, şehirde hareketlenmeler, neşelenmeler ufaktan hissediliyor. Müzikseverler konserden konsere koşacak anlaşılan.

Bugün Kilyos’ta Soundgarden Festivali var. The Drums, Whilk & Misky, Wax Tailor, Ezhel, Adamlar, Derrick May, Juju & Jordash benim izlemekten keyif alacağım isimlerden bazıları.

Yarın Beykoz Kundura Fabrikası’nda Salon’un seyyar hali, Gezgin Salon bütün güne yayılacak. Pantha du Prince ve Pional’ı da görmek ister gönül ama bir hafta sonunda normal bir insan kaç konsere, etkinliğe gidebilir ki? Jens Lekman bu akşam Garajİstanbul’da bir konser veriyor. E o da ne güzel. Öte yandan aşağıda bahsettiğim plak günleri tam gaz devam edecek.

Şehir giderek renklendi seslendi. Ama şu festivalleri aya yaysak, daha mı iyi olur acaba? Organizatörler arası tarihleri düzenleme kurumu mu kurulsa ne?

***

Moda sahilinde Koço’nun hemen yanında yer alan eski Moda Deniz Kulübü kalıntıları yıkıldı, kulüp binası yerine aslına uygun şekilde inşa edildi. Ardından bir inşaat ve hazırlık döneminin ardından burada Sahil Lokantası adında yeni bir balık restoranı açıldı. Bilenlerin söylediğine göre eski Moda Deniz Kulübü’nin havasını andıran bu restoranın şimdiki Moda Deniz Kulübü tarafına doğru bitişiğinde bir kayıkhane vardı. Bu kayıkhane de aslına uygun yeniden inşa edildi. Burada neredeyse haftanın her gecesi bir konser var. Programa göz gezdirdiğimde Alpay’dan Özge Fışkın’a, Sattas’tan Ümit Besen ve Pamela’ya muhtelif isimler gözüme çarptı. Bulutsuzluk Özlemi, Pinhani, Leman Sam, Birsen Tezer, Mehmet Erdem, Ayhan Sicimoğlu, Bülent Ortaçgil, Kalben, burada eylül ve ekimde konserler verecek. Moda Kayıkhane, Kadıköy tarafında yaşayanların yeni konser mekanı olmaya soyunmuş belli ki. Aklınızda olsun.

Mehmet Tez – Milliyet

No comments

Leave a reply