Fransızlar insanlık dersi verdi

2 Posted by - 15 November 2016 - KÖŞE YAZISI

Geçen yıl 13 Kasım’da Paris’te 137 masum insan katledildi.
Müslüman teröristler tarafından yapıldı bu katliam.
Müslümanlık adına, İslam adına yapıldı hesapta.
Bu saldırının birinci yıldönümü olan 13 Kasım’da, o günkü katliamların en kanlısının yaşandığı, 90 kişinin öldüğü Bataclan konser salonu tekrar hayat doldu, insan doldu. Sting konseriyle açıldı mekan.
Sting bu konserin gelirini saldırıda ölenlerin aileleri tarafından kurulan vakfa bağışlarken “Burada toplanma amacımız hem hayatını kaybeden insanları anmak, hem de hayatı ve müziği onurlandırmaktır” diye konuştu. Öyle de oldu.
Bataclan bu insanlık düşmanı saldırıyı unutmadı ama geride bıraktı.
Ve bakın bu saldırının yıldönümünde yaşanan bir olay vesilesiyle şahane bir insanlık dersi, medeniyet verdi bu mekanın yöneticileri.
Saldırı gecesi sahnede olan Amerikalı Eagles of Death Metal grubu üyeleri saldırının ardından pek çok basın kuruluşunun odağında olmuştu.
Önce mağduriyet mesajları verirken, grubun solisti Jesse Hughes, silahlanmamız lazım demeye başladı. Bizde de silah olsaydı onlara günlerini gösterirdik, diye ipe sapa gelmez laflar etti.
Ardından sırf aralarında Müslümanlar olduğu için mekanın güvenlik görevlilerini suçladı. Onlar yardım etti, dedi.
Müslüman Fransızların saldırı gecesi kutlamalar yaptığını gördüğünü söyledi.
Söyledi de söyledi. Yani, olayı getirip bireysel silahlanmaya ve Müslüman düşmanlığına bağladı ve sandı ki insanlar onu destekleyecek.
Fakat ne oldu biliyor musunuz? Grup mekanın açılış konserine geldi ve içeri alınmadı. Kapıdan kovuldular. Mekanın yöneticisi şu açıklamayı yapmış:
“Geldiler ve onları dışarı attım. Affedilmeyecek durumlar vardır.”
Jesse Hughes ve grubu Fransa’daki Rock En Seine ve Cabaret Vert festivallerinin kadrsoundan da bu açıklamaları yüzünden çıkarılmıştı yazın.
Müslüman teröristlerin sözde İslam adına saldırıp katlettiği insanlar, sırf mağdurlar diye Müslüman düşmanlığını affetmedi, hoş görmedi, görmezden gelmedi.
Kayıtsız şartsız Batı düşmanlığı yapan, insanları ırkları, dinleri, kökenlerine göre yargılayan, genelleyen, şeytanlaştıran, düşmanlaştıran herkese ders olmalıdır.

No comments

Leave a reply