LEON BRIDGES İLE TANIŞIN

0 Posted by - 01 March 2015 - KÖŞE YAZISI

mtez60’lı yıllara karşı boş değil misiniz? O yılların kültürüne ilgi duyuyor musunuz? O dönemin müziklerini duymak sizde bir gülümseme ve mutluluk hissi yaratıyor mu? Popüler müziğe dair her şey 60’larda keşfedilmiş diye düşünenlerden misiniz? 60’ların kültürü, giyim kuşamı, atmosferi gözünüze, kulağınıza hitap ediyor mu? Bir filmin sırf 60’larda geçmesi bile o filme karşı bir anda karşı konulamaz bir ilgi duymanızı sağlıyor mu? O zaman Leon Bridges ile tanışın.

“Bugün genç nesil pek ilgilenmiyor ama ben 60’ların müziğine bayılıyorum” diye konuşmuş 25 yaşındaki Teksaslı bu gospel ve soul şarkıcısı. Ve bu işi dedelerinin yaptığı gibi yapmaya soyunmuş. Üstelik bu işi yaparken sağlam bir müzisyen ekibinden de destek alıyor. Meraklıları White Denim’i bilecek. Bu zihni açık deneysel/progresif çizgideki ekip Bridges’a destek veriyor.

Hakikaten de “Coming Home” eski plaklardan birinden fırlamış gibi duruyor. “Better Man” keza. Bridges albüm hazırlıklarını sürdürüyor. Şu anda iki şarkılık bir single albümü var: “Coming Home”. Yakında sesini ve adını daha fazla duyarız.

Mehmet Tez – Milliyet

No comments

Leave a reply