Masaüstünden notlar: Hakan Kurşun, Craig David, Jean-Dominique Brierre

0 Posted by - 08 November 2016 - KÖŞE YAZISI, ÖNERİ

craig-davidHakan Kurşun “Kuark” adlı albümünü bir süre önce yayımladı. 12 yeni şarkı var. Müziğine vokali ve gitar sound’uyla imza atan bir isim Kurşun. Bir-iki yerdeki sololar ve nefesliler dışında (bir yerde de tar) davul, bas, piyano da dahil tüm enstrümanları kendi çalıyor. Bunun verdiği özgürlüğü de sonuna kadar kullanıyor. “Kötü Şoför” ve “Mardin” dikkat çeken denemeler.

b_edith_piaf_ask_olmadan_hicbir_seyiz-1Craig David’in “Following My Intuition” albümü masanın üzerinde bana bakıyor. Yeni albümü düzenli olarak DJ’lik yaptığı Miami kulüplerine uygun. Drum’n bass altyapılı R&B eskilerde kaldı artık ama David’in yenileşeyim sıkıntısı yok. 18 şarkılık albümünde baladlar da mevcut. Radyolar sever.

Jean-Dominique Brierre’ın yazdığı “Edith Piaf, Aşk Olmadan Hiçbir Şeyiz” adlı kitap, Cümle Yayınları’ndan çıktı. Kitap, Piaf’ın müziğinin dünyadaki yankısının sırrını, “tıpkı bizi kendine çeken ve içine alan bir roman misali” diye tarif edilen hayatının dönemlerine odaklanarak anlatmaya girişiyor.

Mehmet Tez – Milliyet

No comments

Leave a reply