2014’ÜN EN İYİ ALBÜMLERİ (ŞU ANA KADAR)

0 Posted by - 17 July 2014 - KÖŞE YAZISI, LİSTE

Reachy Prints – Plaid
Deneysel, avangart, post-elektronika, saykodelik ne derseniz deyin, İngiliz ikili Plaid elektronik müzik sevin sevmeyin yılın en iyi albümlerinden birine imza attı. Özellikle benim gibi ritimleri, onların farklı bileşimlerini ve bunların notalara ve farklı efektlere yüklenen izdüşümlerini dinlemeyi seviyorsanız buyrun, mutlu olun.

Morning Phase Beck
Beck biraz Almanya gibi. Muhakkak yarı final. Büyük ihtimalle final. Şampiyon olsa da kimse şaşırmaz. “Morning Phase” yıllardır hazırladığı, zaman zaman internette stream ettiği şarkıların bir derlemesi niteliğinde. Ve başlayınca kapatamıyorsunuz.

Salad Days – Mac DeMarco
Kanadalı genç yetenek Mac DeMarco multi-enstrümantal bir müzik cambazı olması yanında karakteristik bir vokale ve buna eşlik eden, her şarkıda karşımıza çıkan imza niteliğinde bir de gitar tonuna sahip. 2014’ün en ilgi çekici albümlerinden onunki.

Are We There – Sharon Van Etten
Folk seven varsa içinizde, yılın kuru kuruya folk olmayan en anlamlı albümlerinden biriyle tanışsın. Sharon Van Etten, bize yer yer PJ Harvey’i hatırlatan kendine has sound’uyla kulaklarımızı okşadı şu ana kadar.

Shriek – Wye Oak
Beach House ve Best Coast gibi ekiplerin son iki yılda açtığı sakinleştirici indie pop kulvarındaki yeni albüm Wye Oak’unki oldu bu yıl. Mükemmele yakın bir vokal, şahane synthesizerlar…

Warpaint – Warpaint
Los Angeles’lı post-punk elektronika ekibinin içine kapanık, moody, hayli kişisel hikayeler anlatan ikinci albümü. Dört adet kendinden emin, sahnede gayet iyi duran, etkileyici bir performansa sahip kadın müzisyen.

No comments

Leave a reply