2015’te aşırı övgü almış 4 albüm

0 Posted by - 28 December 2015 - LİSTE

“Art Angels” – Grimes: Tamam, iyi hoş, bakımlı bir indie kızımız. Ama bu albüm dünyayı falan değiştirmez. Bu kadar övgüye yazık.

“To Pimp a Butterfly” – Kendrick Lamar: Amerikan toplumunu güzel analiz etmiş Lamar, lafını sakınmamış, çok iyi müzik dinlediği de belli. İyi güzel de bütün dünya dergilerinin bir numarasında yer alması abartıdan başka bir şey değil. Güzel bir hiphop albümü. Ötesine kanırtmak, zorlamak niye?

“No Cities For Love”- Sleater-Kinney: Rolling Stone yıllardır bu kızları öve öve bitiremez. Yetenekliler eyvallah da kuru kuruya bir punk rock sound’u, kime benzettiğimi tam bulamadığım fazla esinlenilmiş bir vokal… Daha iyisi, güzeli her yerde mevcut. Ayrıca bir tane şarkılarını dahi ıslıkla çalamazsınız, hatırlamazsınız. The Clash dinlerim Sex Pistols, New York Dolls, Siouxie dinlerim bunu öveceğime.

“Sometimes I Sit And Think, And Sometimes I Just Sit” – Courtney Barnett: Güzel bir albüm ama ilk beşe koymam. Bu albüme bu kadar övgü sahibini utandırmasa da hem Courtney Barnett’i hem bu yıl içinde albüm yapan diğer değerli sanatçıları utandırır.

No comments

Leave a reply