7 ŞARKIDA ONE LOVE FESTIVAL’A HAZIRLIK

0 Posted by - 12 June 2015 - LİSTE

Bu yıl ondördüncüsü düzenlenecek olan One Love Festival, bu hafta sonu (13-14 Haziran) LifePark’ta gerçekleşecek. Festivalin bu seneki programında James Blake, Julian Casablancas+The Voidz, Tom Odell, Metrnomoy, Hot Chip, Fink, Everything Everything, Austra, The Ringo Jets, The Away Days, Can Güngör, Ceylan Ertem ve Palmiyeler gibi isimler var. Hazırlıklarınızı yaparken yollara düşmeden hemen önce dinlemeniz gereken 7 canlı performansı listeledik.

James Blake – “CMYK”
Tamam, James Blake tam bir ‘romantik prens’ olabilir, ama o kadar da dingin bir performans beklemeyin ondan. Bunlara hazırlıklı olun.

Julian Casablancas+The Voidz – “Where No Eagles Fly”
The Storkes’a sesini veren, bebek surat Julian Casablancas kirli bir post punk sound’uyla karşımızda olacak. Bira The Strokes tadı almak mümkün ama 80’ler ruhu hissedilen synth’ler ve noise estetiği Voidz’i farklı kılan unsurlar.

Hot Chip – “I Feel Better”
Hot Chip, elektronik müzik deyince aklına ilk olarak mikser/kulaklık/dj/mac anahtar kelimeleri gelenleri ters köşeye yatıracak. En sıkı sahne muhtemelen onlarınki olacak.

Austra – “Lose It”
Austra kızlarından da seyir keyfi yüksek bir sahne bekliyoruz.

The Ringo Jets – “Black Coffee Blues”
Tabii ki, The Ringo Jets! Benim diyen rock yıldızına taş çıkartırlar. Onlar sahnedeyken kurtlarınızı dökmek serbest.

Can Güngör – “Uçurumlardan”
Zaten pek sık konser vermeyen Can Güngör’ü yakalamışken kaçırmayın. İlk defa bir festival sahnesinde çalacak, atmosferin enerjisi performansına yansıyacaktır muhtemelen.

The Away Days – “Your Colour”
One Love sahnesine en çok yakışan gruplardan biri onlar. İzlemeden sakın dönmeyin.

Kim saat kaçta nerede çalıyor merak ederseniz, şuraya göz atmanız yeterli.

No comments

Leave a reply