Benim Eurovision adaylarım…

0 Posted by - 27 November 2011 - LİSTE

Multitap

Geleneksel Eurovision geyikleri bu yıl mevsim normallerinden önce başladı. Her gün yeni bir isim ortaya atılıyor. Madem öyle, bunlar da benim adaylarım…


TRT kime teklif edecek bilmiyorum ama benim gönlüm yenilerden ve hafif alternatiften yana. Madem herkes şu gidecek, bu gidecek yazıyor, biz eksik kalmayalım, Bülend Özveren ne der diye düşünmeden gönlümüzden geçen listeyi paylaşalım.

Model
Çıktıkları günden beri dikkat çekiyorlar. Şahane melodiler ve şarkılar yazan modern bir sound yakalamayı başarmış iyi bir rock grubu. Ben kendilerine görev verilse çok iyi bir şarkı yazacaklarına ve orada herkesin dikkatini çekeceklerine eminim.

TNK
Müzikal anlamda karakteri oturmuş, sound’u belli çok iyi bir grup. Solistleri Caner Karamukluoğlu’nun çok farklı ve güçlü bir sesi var. Giderek büyüyen bir hayran kitleleri olduğunu görebiliyorum. Bence TRT de at gözlüğünü çıkarıp etrafa baksa ve bunları görse iyi olur.

Yasemin Mori
Başlı başına bir olay. Kendi müziğini ve sözlerini yazan genç bir ozan ve sahnede dikkat çekici bir enerjisi olduğunu konserlerine gidenler biliyor. Türkiye’nin Kate Bush’u olmaması için hiçbir neden yok. Yasemin Mori şu aralar yeni albümü “Delibando” ile gündemde.

Can Bonomo
Çok iyi bir sahne adamı. Konserlerinde seyirciyi kendine baktırmayı biliyor. İlk albümü “Meczup” bu yıl içinde yayımlandı ve giderek daha fazla ilgi görüyor. Albümden ikinci klip geçenlerde “Meczup” isimli şarkıya çekildi. Kendine has hayran kitlesini oluşturmaya başlayan Bonomo’nun adını seneye daha fazla insan duyacak. Neden olmasın?

Nükleer Başlıklı Kız
Billur Yapıcı ve Tansel Turna’dan oluşan Nükleer Başlıklı Kız’ın “1” isimli bir albümü var. Geçenlerde bu albümden “Eğer İstersen” isimli şarkıya video çekildi. Ben uzun zamandır izliyorum, takibe almakta fayda var.

Nefes
Son dönemde dinlediğim en güzel rock şarkılarından bazıları Nefes’e ait. “Hep Sen Oldun” gerçekten insanda tekrar tekrar dinleme isteği uyandırıyor. Rakun Müzik’le çalışan Nefes geçen hafta “Seni Hayatımca Sevdim” isimli şarkısına çektiği yeni bir de klip yayımladı.

Flört
Anadolu popun izinden gidiyorlar. Funk ve rock’a selam çakan müzikleri dikkate değer. Çok güçlü, akılda kalan melodileri var. Bu bahsettiğim ekipler içinde en eskisi (Kim Bunlar? dönemlerini de sayarsak) onlar. Mesela “Sevmez Olaydım” son albümleri “Demli”den (2010) eğlenceli bulduğum bir şarkıdır. Anadolu popun dünyada yükselişte olduğu şu dönemde ne güzel olurdu…

Multitap
Yeni albümleri “Özel Birisin” geçen hafta yayımlandı. Çok güzel pop şarkıları… Bazı şarkıların 70’lerdeki Türk popunun altın dönemini anımsattığını bile söyleyebilirim. Modern, çağdaş ama çok da tanıdık bir müzikleri var. Sahnede rahatlar. “Ben Anlarım”ı bir dinleyin. Ya da “Öpüşelim Barışalım”ı…

9 Comments

 • Ramazan Çetin 27 November 2011 - 14:37 Reply

  Multitap dışında hepsi çok iyi olabilirler ama Multitap’a hayır

  • Mehmet Tez 27 November 2011 - 14:49 Reply

   Allah allah…

 • Ramazan Çetin 27 November 2011 - 15:35 Reply

  Neden “Allah allah”?

 • Emre 27 November 2011 - 20:29 Reply

  HAYKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !

 • tuna 28 November 2011 - 18:36 Reply

  Kesinlikle katılıyorum

 • selim 30 November 2011 - 14:45 Reply

  Multitap bencede…

 • defne 02 December 2011 - 21:55 Reply

  bence NBK gitmeliiii.

 • Eurovision’a Can Bonomo gidiyor! | hafifmuzik 09 January 2012 - 13:13 Reply

  […] oluşturmaya başlayan Bonomo’nun adını seneye daha fazla insan duyacak. Neden olmasın?” “Benim Eurovision adaylarım” başlıklı yazıdan. Tarih 27 Kasım. Neden olmasın diye sormuşum. Oldu. TRT çok doğru bir […]

 • Alican 25 September 2012 - 17:15 Reply

  Multitap mı hayır.Bu ülke Mor Ve Ötesi’ni göndermiş bir ülke Kenan Doğuluya ne demeli?Siz ve Trt müzikten anlamıyorsunuz diye böyle insanları göndermeye devam edin.

 • Leave a reply