Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 100

0 Posted by - 31 October 2016 - LİSTE, ÖNERİ

“Certainty” – Temples: 2014’teki “Sun Structures”la kalbimizi kazanmıştı Britanyalı ekip Temples. Geçen ay “Certainty” adlı single ile çıkageldiler. Psychedelic rock sevenler 2017 başında Fat Possum’dan yayımlanacak yeni albümü bir kenara not etsin.

“Find Me” – Kings of Leon: Kings of Leon, yeni albüm “WALLS”u tanıtma turlarına başladı. Şu anda memleketleri ABD’yi dolaşıp Şubat’ta Avrupa’ya gelecekler. Seneye yaza bütün büyük festivallerde görebileceğiz. “Find Me” tam bir radyo hit’i.

“Julian” – Jamie Lidell: Brit soul elektronik sanatçısı Jamie Lidell’in yedinci stüdyo albümü “Building a Beginning” 14 Ekim’de Warp’dan piyasaya çıktı. Lidell, bir yarışma olsa dünyanın en iyi Stevie Wonder impersonator’ı seçilebilir. Soul, gospel, funk, hatta disco sevenlere gelsin bu şarkı.

“The Pressure” – Patience: Roxanne Clifford’ı (aka. Patience) takibe almak, 80’lerin elektro pop, new age dönemine benim gibi ilgi duyan biri için kaçınılmaz. Şarkı erken dönem Depeche Mode’un efektlerini seslerini hatırlattı. İki EP’si var Patience’ın, albüm pek yakındaymış.

“I Learned The Hard Way” – Sharon Jones: 2013’te yakalandığı pankreas kanserini yenen Sharon Jones’un hayatını anlatan belgeselin soundtrack’i albüm olarak yayımlandı. 2011’deki sohbetimizde neo-soul diye bir şey yoktur, soul vardır diye ağzımın payını veren Jones sağlıklı ve mikrofonunun başında. Albümde kariyerinin çeşitli döneminden şarkılar var. Bu benim her zaman bir numaralı favorimdir.

*Kapak görseli: Jamie Lidell

No comments

Leave a reply