Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 101

0 Posted by - 08 November 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Green Day – “Still Breathing”

Yeni albüm Revolution Radio çıkalı tam bir ay oldu ve grup neredeyse iki haftada bir yeni klip yayına vererek ilgiyi canlı tutmayı başarıyor. Videoda yönetmen olarak P.R. Brown imzası var.

Anohni – Hopelessness

Uzun yıllar kendi adıyla çalışmalar yapan ve geçtiğimiz Mayıs ayında Anohni adı altında ilk çalışmasını yayımlayan Antony Hegarty, Hopelessness ile kuşkusuz 2016’nın en çok akılda kalan albümlerden birisi olarak kayıtlara geçecek. Çalışmanın piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse altı ay geçti ve albümle aynı adı taşıyan parçanın klibi hafta başında yayına verildi. Videonun yönetmen koltuğunda Alex Carver ve Daniel Schmidt var.

Nick Cave & The Bad Seeds – “Magneto”

Eylül ayında bir film eşliğinde piyasaya çıkan Skeleton Tree‘den bir parça daha kliplendi. Albümdeki diğer parçalarda olduğu gibi Magneto’da da, stüdyo ortamında piyano çalarak şarkıyı seslendiren Nick Cave’i izliyoruz.

Jaakko Eino Kalevi, Véronique Vincent & Aksak Maboul – “I’m Always Crying”

Véronique Vincent & Aksak Maboul imzalı “16 Visions Of Ex-Futur” 14 Ekim’de satışa çıktı. Çalışmada yer alan “I’m Always Crying” için, geçen ay SALON’da sahne alan ve Hafif Müzik’in sorularını yanıtlayan Jaakko Eino Kalevi de ekibe katıldı. Şarkıya müziğiyle renk veren Kalevi aynı zamanda videonun yapım aşamasında da destek olmuş.

Chaz Bundick & The Mattson 2 – “Star Stuff”

Son iki yıldır bir dakika bile boş durmadan müzik üreten Chaz Bundick, yani onu tanıdığımız sahne adıyla Toro Y Moi, bu defa da The Mattson 2 ile bir araya gelerek “Chaz Bundick Meets the Mattson 2” için kolları sıvadı. 31 Mart’ta piyasada olması planlanan çalışmadan duyurulan ilk parça ise “Star Stuff”.

*Kapak göreli: Jaakko Eino Kalevi

No comments

Leave a reply