Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 103

5 Posted by - 17 November 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Sweet Thing – Pixie Geldof: Bob Geldof’un model olan küçük kızı şansını müzik dünyasında denemeye devam ediyor. Violet adlı grubuyla 2012’de bir single yayınlayan Geldof, “moody” havaların hakim olduğu ilk solo albümünün açılış şarkısında gayet etkileyici.

New Song” (Mike D Remix) – Warpaint: Warpaint’in 2016 tarihli albümü “Heads Up”ta yer alan dans temalı şarkılardan biri olan “New Song”a Beastie Boys’dan Mike D nefis bir remiks yaptı. İlgi gösterelim.

Dead Alive” – The Shins: 2017’de yayınlanacak yeni abümlerinden çıkan hareketli ve enerjik single bir süredir dolaşımda. The Shins’in müziğinde büyük sürprizlere yer yok, bulundukları yer zaten çok güzel.

Might As Well Be Gone – Pixies: Pixies’in yeni albümü 90’lar gitar müziğini seven biri için hâlâ ilginç çünkü kulağa hiç demode gelmeyen bir sound’a sahipler. 2016 model “Head Carrier” albümünden melodik bir şarkı bu. “Monkey Gone To Heaven” kafaları…

Season 2 Episode 3 – Glass Animals: İngiliz indie popçuların ikinci albümünden bol efektli ama “minimal” bir balad. Yeni nesil elektronik ve pop evililiklerine güzel bir örnek. (En güzellerinden biri için adres hâlâ Django Django bence, aramızda kalsın).

*Kapak görseli: Warpaint

No comments

Leave a reply