Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 104

1 Posted by - 25 November 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Günce şarkı ve videolardan oluşan mini liste ile birlikte en son müzik haberleri…

Cass McCombs – “Run Sister Run”

Kanadalı müzik adamının Ağustos ayında çıkan Mangy Love‘unda yer alan şarkı için çekilen klip geçtiğimiz hafta yayına verildi. Kaybolan yerli kızlara dikkat çekmek için, geçen yıl dört günde 115 kilometre koşan 16 yaşındaki Tracie Leost’un hikayesinden esinlenen şarkının videosunda da Leost’un kendisi rol almış.

Jean-Michel Jarre – “Oxygene, Pt. 17”

Son bir yılı Electronica 1: The Time Machine ve Electronica 2: The Heart of Noise ile şarkı üretimi açısından oldukça yoğun geçiren 68 yaşındaki Fransız elektronik müzik ustasının yeni albümü “Oxygene 3” Aralık ayının ilk günlerinde piyasaya çıkıyor. Jarre’ın kendi klasik sound’u ile hayat verdiği Oxygene, Pt. 17 ise albümdeki yedi şarkıdan sadece bir tanesi.

Regina Spektor – “Bleeding Heart”

Geçtiğimiz sonbaharın belki de en çok akılda kalan çalışmalarından birisi olan Remember Us to Life‘ın açılış şarkısı olan Bleeding Heart, Spektor’ın geçmişinden esinlenen bir klip ile kendisini bir defa daha gündeme taşımayı başardı. Rus asıllı müzisyenin farklı yaşlardaki fotoğraflarıyla süslenen videonun sonunda ise küçük Regina piyano başında Aram Haçaturyan yorumlarken görülüyor.

Childish Gambino – “Redbone”

Amerikalı oyuncu Donald Glover’ın müzikal kimliği Childish Gambino olarak yayına vereceği üçüncü albüm “Awaken, My Love!” Aralığın ilk haftasında geliyor. Prodüktörlüğünü İsveçli müzik adamı Ludwig Göransson’un üstlendiği çalışmadan geçen hafta da Me and Your Mama dinleyicilerle buluşmuştu.

Sia – “Never Give Up”

Bu yıl kendi albümü dışında birkaç farklı film için soundtrack çalışması yapan Sia bu defa da yanına uzun süreli iş ortağı Greg Kurstin’i aldı ve Ocak ayında gösterime girecek olan Lion adlı film için Hint esintileri taşıyan Never Give Up‘ı kaydetti.

*Kapak görseli: Regina Spektor

No comments

Leave a reply