Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 114

1 Posted by - 01 February 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Darling” – Real Estate

New Jersey çıkışlı indie ekibi 17 Mart’ta “In Mind” adlı yeni albümlerini yayımlayacak. Geçen hafta videosyla birlikte teşrif eden şarkı “Darling” oldu. Real Estate bildiği(miz) yolda, kendi dünyasında emin adımlarla ilerlemekte.

“Bet” – Plaid

Britanyalı ikili ABD turnesine başladı ve bunun altını çizmek için Warp’un sitesinden ücretsiz indirilebilen bu “Bet Nat” adlı bir single yayımladı. İlk şarkı “Bet”, hipnotik bir loop üzerine Kraftwerk tarzı çeşitlemelerle tadından yenmiyor. IDM sevenlerin yüksek volümle dinlemesi…

“Broken Mirror” – Thieves Like Us

İsveçli ekipten bir ses çıkmayalı hayli oluyor. Geçen hafta yayımlanan dört küsür dakikalık kayıt Thieves Like Us usulü nostaljik disko beatler, üzerine moody haller içeriyor. Video da eşlik ediyor bu şarkıya. Bir ara göz atmak lazım.

Chaz Bundick Meets The Mattson 2 – “Star Stuff”

Geçen sonbahar’dan bu yana San Diego kökenli caz ikilisi The Mattson 2 ile birlikte stüdyoda olan Chaz Bundick (Toro Y Moi), ortak albüm Star Stuff için geri sayıma başladı ve 31 Mart’ta yayına verilecek olan çalışmanın aynı adlı ilk şarkısı geçen haftadan bu yana dinlenebiliyor.

“Je T’aime” – Romare

Ninja Tune şu ara daha çok Bonobo ile meşgul ama Romare’nin “Love Songs: Part Two” adlı albümü de piyasaya çıktı. 2013’teki albümün ikinci volümü diyebiliriz. “Je T’Aime” bu albümden daha önce single olarak yayımlanmıştı.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Romare

No comments

Leave a reply