Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 115

1 Posted by - 08 February 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“I Give You Power” – Arcade Fire

Kanadalı ekip 2013’ten bu yana ilk kez ses verdi. Yıl içinde gelecek albümün habercisi bu soul blues renkleri içeren şarkıda ünlü soul vokali Mavis Staples konuk. Şarkının geliri Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’ne kalacakmış. Şu günlerde isabetli bir destek.

“Away From Today” – Dan Croll

Genç İngiliz indie popçu yeni şarkısını geçenlerde paylaştı. Yeni bir albümün intro’su gibi durmakta, henüz ufukta böyle bir haber olmasa da.

“Enter Entirely” – Cloud Nothings

Ohio çıkışlı ABD’li indie rock ekibinin dördüncü LP albümü geçen hafta yayımlandı. 90’kar usulü bol gitarlı kolej rock’a “nostaljik” diyeceğimiz günler de gelecekmiş demek ki.

“Carry Me To Safety” – Mew

Danimarkalı ekip yeni albümleri “Visuals”ı Nisan’da piyasaya çıkaracak. Single, (albümün kapanış şarkısı) synthe ve gitarlarla zengin ve görkemli düzenlenmiş dramatik, tipik bir Mew bestesi. Açılışı değil dramatik kapanışı önden verdi Mew.

“Two Wildly Different Prospectives” – Father John Misty

Eski Fleet Foxes üyesi Joshua Tillman (aka Father John Misty) şu ara indie folk piyasasındaki en gözde sanatçı. 30 Ocak tarihli single’ı piyano/vokal ağırlıklı bir balad. Albüm Sub Pop’dan Nisan başında çıkacak.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Mew

No comments

Leave a reply