Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 118

6 Posted by - 01 March 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Love” – Lana Del Rey

2015’teki “Honeymoon”un ardından Lana Del Rey ilk kez geçen hafta yeni bir single yayınladı. “Love” müzikal açıdan aynı sularda. Zihinsel açıdan dünyanın gidişatıyla ilgili “Bizim kuşak da dünyayı daha biri yer yapamadı” hayal kırıklığında.

“Yere Faga” (Feat Tony Allen) – Oumou Sangaré

Mali Bamako çıkışlı Grammy ödüllü sanatçı Oumou Sangaré, afrobeeat’in yaşayan üstatlarından Tony Allen ile bir araya geliyor. Sangaré, müziğiyle olduğu kadar kadın hakları ve çocuk evlilik karşıtı çalışmalarıyla da tanınıyor.

“Where’s the Revolution” – Depeche Mode

Dört yıldan sonra Depeche Mode’dan gelen ilk şarkı politik içerikli oldu. Yakında piyasada olacak yeni albüm “Spirit”in hali tavrı hakkında da bir fikir veriyor bu Martin Gore bestesi. Özlemişiz.

“U + Me (Love Lesson)” – Mary J. Blige

Soul ve blues’un en güçlü seslerinden biri Blige’ın son numarası klasik olmaya aday. Blige tarzların, akımların ötesinde bir vokal ve yoruma sahip. Adele ve Beyoncé günümüz soul ve popunun bütün getirilerini paylaşıyor olabilir ama bu işi bilenlerde Blige’ın yeri ayrıdır.

“Lan N’oldu” – Kramp

Türk rock tarihinin klasik gruplarından Kramp bir dönem gençliğini rock ile tanıştırmıştı. Basçısı Nezih Onur’u geçen hafta kaybettiğimizden beri “Lan N’oldu” diye dinliyorum bu şarkıyı.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Mary J. Blige

No comments

Leave a reply