Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 119

0 Posted by - 08 March 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“85 Videos” – Mew

Danimarkalı indie ekibin yeni albümünün 28 Nisan’da piyasaya çıkacağını biliyoruz. Adı “Visuals” olan bu albümden çıkan bu öncü şarkı klibiyle birlikte geldi. Güzel görsellikler biriktirmiş Mew.

“Born into the Sunset” – Temples

Yeni albüm “Volcano” siz bu satırları okurken dijital ortamlara verilmiş olacak. Temples son yılların en orijinal ekiplerinden biri. Albümden yayınlanan iki şarkıdan en yenisi 28 Şubat’ta dijital ortamlara verilen “Born into the Sunset”.

“3 O’Clock” – Blonde Redhead

Blonde Redhead dört parçalık bir EP yayınlayacağını açıklamıştı. Bu EP’nin ilk habercisi teşrif etti geçen hafta. Blonde Redhead müziğinin asil, kederli atmosferi ve Kazu Makino’nun puslu vokali… Özlemişiz.

“Hereafter” – Allah Las

Kaliforniya çıkışlı ekibin surf – psychedelic ikileminde gidip gelen 60’lar fantezi alemi bu enstrümantal şarkıyla iyice doruklara çıkmış, çağlayan olmuş yüksek tepelerden denizlere akmakta.

“Birds (A Capella)” Kiki feat. Lykke Li

İsveçli Lykke Li, bir diğer İsveçli şarkıcı Kiki’nin Bird şarkısında yer alıyor. Bu şarkının a capella versiyonu single’ın B yüzü. Ve B yüzünün A yüzünden daha iyi olduğu ilk single değl bu tarihteki.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Allah Las

No comments

Leave a reply