Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 120

3 Posted by - 15 March 2017 - LİSTE, ÖNERİ

The Shins – “Name For You”

Beş yıl sonra yeniden bir araya gelen James Mercer ve ekibi geçen yazdan bu yana stüdyoda geçirdikleri dönemi nihayet sonlandırdılar ve yeni albüm Heartworms‘u 10 Mart’ta piyasaya sürdüler. Gruptan Jon Sortland’ın yönettiği kliple birlikte izlemeye açılan “Name For You” ise çalışmada yer alan 11 parçadan sadece bir tanesi.

The Weeknd – “I Feel It Coming” ft. Daft Punk

2016’nın sonuna doğru çıkmasına rağmen listelere yukarı sıralardan girmeyi başaran Starboy ile kendini gündemde tutmayı başarak Kanadalı Abel Tesfaye (The Weeknd), çalışmanın lider single’ı olarak sunulan Daft Punk destekli şarkısı “I Feel It Coming” için Star Wars çağrışımları yapan Warren Fu imzalı bir klip çekti. Günler önce gösterime açılan video 18 milyon sınırına dayandı bile.

Foxygen – “Upon a Hill”

Ocak ayında sekiz parçalık EP irisi “Hang” adlı bir albüm çıkartan California kökenli ikili, çalışmada yer alan en kısa şarkı (01:37) “Upon a Hill” için çektiği klibi geçen hafta yayına verdi. Sam France’in rol aldığı videonun yönetmeni Alessandra Lichtenfeld.

First Aid Kit – “You are the Problem Here”

Bir süredir sahnelerden uzak kalan İsveçli Söderberg kardeşler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yaptıkları şarkıyla ses verdiler ve single olarak satışa sunulan “You are the Problem Here” adlı parçanın tüm geliri, kadınlara destek amaç kurulan Women for Women adlı vakfa bağışlandı.

Mai Lan – “Pas d’Amour”

Geçen yıl yayına verilen M83 albümü Junk’taki işleriyle adını sık sık duyduğumuz Parisli müzik prodüktörü Mai Lan, yeni EP’si The Vampire‘ı geçen Cuma piyasaya sürdü ve beş şarkılık çalışmada dikkat çeken şarkılarından birisi de “Pas d’Amour”.

*Kapak görseli: Mai Lan

No comments

Leave a reply