Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 121

1 Posted by - 22 March 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Tiwayyen” – Tinariwen

Çöl müziğinin dünyada en tanınmış ekiplerinden Touareg ekip Tinariwen, 2017 tarihli “Elwan” adlı albümünde Amerikalı indie-folk insanı Kurt Vile ve gitarist Matt Sweeney ile birlikte takılıyor bu şarkıda. Sonuç etkileyici.

“Lowrider” – Yussef Kamaal

İngiliz ikilinin nefis funk beat’leri eşliğinde, şahane bir bas / davul altyapısı, sofistike armoniler içeren klavye tonları ve synthe’lerle zenginleşen enerjik şarkısı.

“P.O.W.A.” – M.I.A.

2016 tarihli albümünün tanıtımı için ABD’den vize alamayan Sri Lanka asıllı İngiliz sanatçı M.I.A. politik eleştirilerini sakınmadığı, ABD pop kültürünü eleştirdiği bu şarkının klibini de kendisi yönetti.

“Slip Away” – Perfume Genius

Önceki gün yeni albüm duyurusu yapan Mike Hadreas (Perfume Genius), 5 Mayıs’ta piyasaya sürülecek olan 13 parçalık No Shape‘in ilk parçasını da klibiyle birlikte paylaşıma açtı.

“Begin Again” – Wild Nothing

Ocak ayında yemin ederek göreve başlayan Donald Trump’ın ilk 100 gününe dikkat çekecek ve maddi geliri sanat karşıtı politikalardan etkilenecek kesimlere aktarılacak olan “Our First 100 Days” projesinde her gün yeni bir isim özel olarak hazırladığı parçasını paylaşıyor. 60’ıncı günün konuğu ise Wild Nothing ve yeni şarkısı “Begin Again” oldu.

*Kapak görseli: Tinariwen

No comments

Leave a reply