Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 125

17 Posted by - 19 April 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Bones” – Alexandra Savior

Lana Del Rey’in ardından, onun vokal tarzını yeniden üreterek kendine bir yol arayan fazla isim geldi. Buna bir tür ekol diyelim. Portland çıkışlı genç Savior’ın albümün adı da “Belladonna of Sadness”. Yani ekolün tam merkezi kendisi.

We Go Home Together (feat. James Blake) – Mount Kimbie

İngiliz ikilinin 2010 tarihli “Crooks & Lovers” albümünün tadı hâlâ damağımızda. Yayınladıkları yeni single’da birlikte çalıştıkları eski dostları, şimdi iyiden iyiye dünya starı James Blake yer alıyor.

“Grifting” – Timber Timbre

7 Nisan’da City Slang tarafından yayınlanan albümden size uzun uzun bahsedeceğim ama bu parçayı hemen dinlemelisiniz. Pink Floyd’un “Animals” dönemi lezzetini yakalayan bir ben miyim bakalım?

“Makondi” – Kieran Hebden

İngiliz prodüktör ve DJ Kieran Hebden’in (Four Tet) Emanative ekibiyle yaptığı 2015 tarihli afrobeat esintili çalışma. Neden şimdi bir daha dinlemeyelim ki?

“Memory” – Com Truise

New York çıkışlı DJ ve prodüktör Seth Haley, Tom Cruise akronimi sahne adıyla synthe ağırlıklı endüstriyel sound’ları sevenleri hayli memnun etmiş bir arkadaşımızdır. Yeni albümü “Iteration”dan gelen single aynı yolda devam ediyor.

*Kapak görseli: Alexandra Savior

No comments

Leave a reply