Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 129

2 Posted by - 31 May 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Fools Errand” – Fleet Foxes

16 Haziran, Fleet Foxes’ın merakla beklenen yeni albümü “Crack Up”ın yayınlanma tarihi. Bu albümden internete verilen yeni şarkı solist Robin Pecknold’un klasik vokalleri ve gitarıyla şekillenen hüzünlü bir beste.

“Marylin” (feat. Micachu) – Mount Kimbie

Britanyalı elektronik müzik ikilisi Mount Kimbie (Dominic Maker, Kai Campos) pek sevdiğimiz post dub işlerini farklı platformlara taşıyor gibi duruyor. Yılın başlarında James May ile yaptıkları parçayı yayınlamışlardı, şimdi alt popçu Micachu ile işbirliği içindeler.

“Rollin” – Calvin Harris

Süperstar DJ Calvin Harris’in yazın dinlensin diye yaptığı çeşitli karakterlere sahip, her zevke hitap eden bir dizi yeni işten hip hop / soul etkisinde olanı. Rap’çi Future ve genç R&B vokali Khalid ile birlikte çalışılmış .

“At Les” – Carl Craig

Carl Craig üstadın remiksler içeren yeni albümünden. Deneysel olmaktan hiç imtina etmeyen “Versus”ta yer alan düzenlemeler Francesco Tristano, Les Siecles & François-Xavier Roth imzalı. Dans müziğine gönül verenler ilgilensin.

“E Instrumental” – Similarobjects

Endonezya, Jakarta çıkışlı lo-fi caz / hip hop prodüktörünün işlerini dinlemekten ve radyoda çalmaktan hiç sıkılmıyorum. Yeni albümdeki enstrümantal parçaların arasında vokal sample’ları içeren tek parça.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Fleet Foxes

No comments

Leave a reply