Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 134

0 Posted by - 14 August 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Çok Acayip” – Nihil Piraye

Davulu ve bası seviyorsanız (bkz. bunu seven bunu da sevdi) Nihil Piraye’nin “Çok Acayip”ini dinleyin. Hatta bu sofistike ekibin müziğine vakıf olmak istiyorsanız “Evde Kimse Yok” ya da “İsmin Uzayda Kayboldu”yu da dinleyin. En iyisi 2016’ya gidin ve “Sanduka” albümünden bu yana ne yapmışlar bir göz gezdirin.

“White of an Eye” – Patience

Veronica Falls solisti Roxanne Clifford’ın new wave projesi Patience’ın “The Pressure”ını sevip bağrımıza basmıştık. Yeni şarkı da dikkatimizi çekti, listemize girmeye hak kazandı. Albüm eylülde.

“Two Thousand and Seventeen” – Four Tet

Kieran Ebden’in kayıt odasında, elektronik oyuncaklarının ve programlarının başında geçirdiği muhtemel saatler, geceler bir bir film şeridi gibi gözümüzün önünden geçiyor. Hebden, geçen hafta bu parçanın prömiyerinin yapıldığı BBC 1’de katıldığı programda son 10 ay boyunca aralıksız yeni müzik kaydettiğini söylemişti.

“Gonna Get Better” – Broken Social Scene

Yeni albüm “Hug of Thunder”ın en dramatik şarkılarından birinde ekip yeni solist Ariel Engle’ı kulanmış. “Bu şarkı bu vokal olmadan olmazmış” dedirten bir performans. Yeni bir solistle tanışmanın verdiği keyife ise paha biçemiyorum.

“The Sunshine Makers” – Heliocentrics

Aynı adlı filmin Heliocentrics imzalı (gene aynı adlı) soundtrack albümünde yer alan bu parça 60’ların Amerikası’ndaki yeraltı kültürünü anlatmaya girişmiş 19 çok garip şarkıdan ilki. Film dönemin Amerikasının uyuşturucu kültürü üzerine.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Four Tet

No comments

Leave a reply