Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 135

0 Posted by - 21 August 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Keep Rock In” – Groove Armada

Britanyalı dans ikilisinin kariyerinde bir sürü hit şarkı var. Son yıllardaysa gözden uzak takılmaya ve iyiden iyiye yeraltı/alternatif kafalara girmeye başladılar. Kısa ve net son single bunun kanıtı olarak geçen hafta platformlara servis edildi. Devamı yoldaymış.

“Mother Ethiopia Part 1” – Paul Weller, Stone Foundation

Müzikteki “Brit” ekolünün halen aktif olan atalarından Paul Weller’ın yeni single çalışması, Afrika’dan meoldiler ve ritimleri gündeme getirdi. Weller Facebook sayfasında müzikte yeni bir yola girdiğini yazmış. Bakalım neler olacak?

“LAIDBACK” – RAT BOY

1996 doğumlu Jordan Cardy’nin (RAT BOY) rock ve hip hop’ı sentezleyen müziği kimi zaman Beastie Boys tarzı oldschool rap’i, kimi zaman 90’lerin alt/rock sound’unu merkeze alıyor. “SCUM” adlı ilk uzunçalar kaykaycıları, sörfçüleri, extreme spor erbabını memnun edecek enerjiyle yüklenmiş. “Laidback” albümün en iyi huylu şarkısı.

“For What It Worth” – Liam Gallagher

Yeni albüm “As You Were”den paylaşılan bu üçüncü şarkı. Ve sonuç üçte üç. Gallagher, Oasis sonrası muhtelif projelere girişti ama beklenen etkiyi yaratamadı. Bu defa durum değişmiş gibi. Son yılların en güzel Brit rock albümlerinden biri geliyor sanki. Albüm Ekim’de piyasada olacak.

“Desire” – Everything Everything

Yeni albümün adı “A Fever Dream”. “Desire” bu albümden yayınlanan ikinci öncü. Gayet progresif ve kendini hemen benzerlerinden ayıran özel vokalleriyle Muse / Yes arası bir yerlerde sanatını icra ediyor elemanlar. Özel ilgim var kendilerine. Eski usul rock seven kulakların pasını silmeye devam.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Liam Gallagher

No comments

Leave a reply