Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 140

1 Posted by - 25 September 2017 - LİSTE, ÖNERİ

“Happy Ever After (Zero Hour)” – Foo Fighters

Yeni albüm içinde diğer şarkılardan hem sound hem de atmosfer olarak ayrılan bu şarkı adeta bir Beatles veya Beach Boys cover’ı gibi duruyor. Armonik yapısı kadar düzenlemesi de etkileyici.

“Sandal” – Yüzyüzeyken Konuşuruz

Synth’lerin ön planda olduğu romantik bir dans şarkısını şöyle internete doğru savurdu Yüzyüzeyken Konuşuruz geçen hafta ve kenardan gelişmeleri izlemeye başladı.

“Death Patrol” – Ariel Pink

Müzisyenden ziyade müzikal provokatör olarak da tanımlanan Pink, bazen heavy metal, bazen bir Atari oyunu müziği, bazen duygusal bir Fransızca balad tadında şarkılar yapabiliyor. Bunu yaparken “Nasıl dikkat çeksem” dışında pek bir şey düşünüyor mu ben artık emin değilim.

“Obvious” – Saint Etienne

İngiliz ekibin eylül başında yayınlanan mini albümünden bir şarkı. A1 olarak seçilmemiş, en sona atılmış. Sanki albümün gizli hazinesi olarak kıymet bilen birileri tarafından keşfedilmeyi beklemiş.

“Mike’s Pop Song” – R.E.M.

“Automatic For The People” albümü 25 yaşına bastı ve şarkıların önceden duyulmamış demo versiyonları ve bir de yayınlanmamış kayıtla yeniden basıldı, yani “reissue” eylendi. “Mike’s Pop Song” şunu hatırlattı: R.E.M.’i özlemişiz.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Saint Etienne

No comments

Leave a reply