Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 150

1 Posted by - 22 January 2018 - LİSTE, ÖNERİ

“We Don’t Care” – BORNS

Glam ve popun içiçe geçtiği eklektik BORNS sound’unun güzel bir örneği. Yeni albümdeki pek çok ilgi çekici ve yenilikçi şarkıdan bir tanesi.

“I Would Die 4 U” – Prince

Geçenlerde Prince’in daha önce yayınlanmayan şarkılarından bir demet dinleyiciyle buluştu. Bana kalırsa yayınlananları önce iyi bir dinleyelim, sonra yayınlanmamışlara sıra gelsin. “Purple Rain”den şahane bir B yüzü.

”Your True Name” – The Radio Dept.

2016 tarihli “Running Out Of Love”ın ardından, ilk kez bir şarkı paylaştı İsveçli ekip. Hayli enerjik bir rock şarkısı bu. Ama tabii The Radio Dept.’in moody ruh halinden uzaklaşmadan yaşanan bir enerji patlaması.

“Catch You Dreaming” – Ride

2017’de güzel bir geri dönüş yaşadı Ride. “Weather Diaries” albümünün tadı henüz damağımızdayken yeni bir single paylaşıldı. Albümden farklı bir sound, farklı bir şarkı. Rock’tan uzaklaşıp synthesizer’ların yönetimi ele geçirdiği bir shoegaze evrenine girmiş ekip.

“Never Be The Same” – Camila Cabello

Global müzik endüstrisinin “Hayata yeni Rihanna’lar lazım” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kübalı Camelo’nun debut albümünün açılış şarkısı tam melek sesli genç R&B şarkıcısı hit’i.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Camila Cabello

No comments

Leave a reply