Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 151

0 Posted by - 05 February 2018 - LİSTE, ÖNERİ

“Nightclub” – The Vaccines

“Eskiden konserler ayin gibiydi” demişti eski rock’çılardan biri. Konserden çıktığında içinde birşeyler değişmiş olurdu. İşte “O yıllardaki gibi çal panpa” tadında bir The Vaccines şarkısı. “Combat Sports” albümünden.

“American Guilt” – Unknown Mortal Orchestra

Unknown Mortal Orchestra’nın melodik radyo hit’leriyle dolu albümü “Multi-Love”a tezat, yeni single kirli gitarlar ve lo-fi sound’uyla hayli avangart. Hatta buna retro-avangart diyelim.

“Empty Words” – Whyte Horses

Neo-folk dünyasının renkli ve radyo dostu şarkılarıyla bilinen indie ekibi Whyte Horses yeni bir single ile çıkageldi. Aynı adlı albüm yıl içinde gelecek.

“No Mercy On This Land” – Ben Harper, Charlie Musselwhite

Bu ikili 2013’te En İyi Blues Albümü Grammy’si almıştı. Şimdi yeni bir albüm hazırlığındalar ve duymadıysanız eğer, bu da albümün ilk single’ı. Slide gitar ve armonikanın uyumu. Her şey olması gerektiği gibi, havalar blues.

“Tomorrow” – Nightmares On Wax (Ft.LSK)

DJ ve prodüktör George Evelyn’in uzun bir aradan sonra Warp’a dönmesi, bu label’dan adeta 90’lar hiç bitmemiş gibi yeni bir albüm çıkarması ve kaldığı yerden beat’lere devam etmesi. Reggae, dub ve türevlerine ilgi duyanlara neden olmasın dedirtiyor dinleyince.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: The Vaccines

No comments

Leave a reply