Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 162

6 Posted by - 07 May 2018 - LİSTE, ÖNERİ

“She Gives Her Love To Me” – She & Him

Aşk şarkılarının, romantik ilişkilerin grubu She & Him, naif hikayeler anlatmaya devam ediyor. Yeni single’da kayıtsız şartsız sevgiden bahsetmiş Zooey Deschanel ablamız. Ne güzel söylemiş.

“Teselli” – Can Güngör

Ucu 70’lere dayanan şehirli ozanlar geleneğimizin tarihin 2020’lere dayandığı şu dönemdeki temsilcisi Can Güngör yeni bir single yayınladı. “Teselli”nin dikkat çeken yanı Güngör’ün alışık olduğumuz gitar vokal sound’unun ufaktan dışına doğru çıkması. Baslar, gitarlar ve davul itibarıyla güzel güzel indie rock diyarlarına doğru savrulması. Bu farklı bölümlerden oluşan inişli çıkışlı yaklaşık beş dakikalık şarkının adı “Boşver” de olabilirmiş aslında.

“Bad Dreams” – Scarlett Johansson, Pete Yorn

Geçen hafta yeni bir şarkıyı internete koyan tek oyuncu She & Him’in Zooey Deschanel’i değildi. Scarlett Johansson ve Pete Yorn ikilisi “Bad Dreams”i paylaştı ve dört şarkılık bir EP’nin de müjdesini verdi. Bu mini albümün adı “Tomorrow”. Önceden “Break Up”ı yapmışlardı ne kadar beğenmiştik. 2009’dan bu yana 10 yıl geçtiğine inanmak zor. Johansson – Yorn ikilisi çok kaliteli iş yaptı, şarkı daha da iyilerinin yolda olduğunu işaret ediyor. Vaktiniz olursa ve henüz dinlemediyseniz hem “Break Up”ı hem de Pete Yorn’un solo işlerini muhakkak bir tarayın derim.

“Recovery” – Kimbra

Yeni Zelandalı indie pop vokalini biz Gotye’nin 2012’deki büyük hit’i “Somebody That I Used To Know”da tanıdık. Kimbra “Primal Heart” isimli yeni bir albüm yaptı. Dans alemini bir uçtan diğerine gezinen bu albümü de bir ara “yeni pop” listenize eklersiniz.

“Kalbim Seni Arar” – Palmiyeler

Palmiyeler’in single’ı martta yayına verildi ama üzerine iki laf etmeye sıra yeni geldi. Türkiyemizin tek surf rock grubu da deniyor kendilerine, diyenler haksız değil. Bu sound’un 1960 model öncüleri güzel analiz edilmiş. Güneş gözlüksüz dinlemeyin.

Mehmet Tez

*Kapak görseli: Scarlett Johansson ve Pete Yorn

No comments

Leave a reply