Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 166

0 Posted by - 02 July 2018 - LİSTE, ÖNERİ

“Rise” – Johnny Marr

Eski The Smiths gitaristi, artık solo şarkı sözü yazarı ve besteci Johnny Marr’ın yeni solo albümü “Call the Comet”in açılış parçası. Safkan Brit rock.

“Street Fighter Mas” – Kamasi Washington

Ana akım cazı kendi alternatif çizgisine çekmeyi başaran son dönemin yıldız ismi Kamasi Washington’ın yeni albümü şu ara pikabımızda çokça dönmekte. Şarkı modern beat’ler üzerine inşa edilen bir 70’ler Fransız pop şarkısı gibi.

“Blue Girl” – Chromatics

Oregon çıkışlı ikili Chromatics uzay popu da diyebileceğim, Air’den hallice pop sound’uyla yoluna devam ediyor. Yeni single’ın adı “Blue Girl”. Haftanın cool müziklerinden.

“Kazıdık Tırnaklarla” – Ezhel

Ezhel, geçenlerde bu şarkıyı internete koyduğunda henüz tahliye olmamıştı. “Kazıdık tırnaklara, bilemezler” diyor. Trap vuruşları üzerine dramatik sözler ve bol efektli tercih edilmiş Ezhel vokali. Ozan hikaye anlatmaya devam ediyor.

“2-GOLDEN DAWN-7” – Die Antwoord

Güney Afrikalı rap ekibi şarkılarıyla insanı tokatlamaya devam ediyor. Şu ara küçük bir turnede olan elemanlar yeni single’ı internete koydular. Albüm (adı “27” olacak ve son stüdyo albümleri olacağı ilan edildi) 2018 içinde ama tarih belli değil.

*Kapak görseli: Chromatics

No comments

Leave a reply