BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 35

0 Posted by - 25 February 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkı ve videolardan oluşan küçük bir liste…

Warpaint – “No Way Out”
2010’da yayınlanan çıkış albümü “The Fool”dan sonra stüdyoya girmek için dört yıl bekleyen grup, geçen yıl piyasaya çıkan ikinci albüm “Warpaint”ten sonra bir dört yıl daha beklemeyeceğini gösterdi ve yeni şarkısını geçtiğimiz günlerde paylaştı.

Alt-J – “Pusher”
Geçen sene Eylül ayında yayınlanan “This Is All Yours” albümünde yer alan şarkı single olarak yayınlandı ve videosu geçtiğimiz günlerde dinleyicilerle paylaşıldı.

The Prodigy – “Wild Frontier”
Altı yıl aradan sonra yayınlanacak olan “The Day Is My Enemy”nin dinleyicilerle kavuşmasına yaklaşık bir ay kaldı. “Wild Frontier” adlı şarkı da 30 Mart’ta piyasada olacak albümde yer alıyor.

Will Butler – “Waving Flag”
Butler’ın yeni başladığı “Guardian Hikayeleri” serisinin ikinci şarkısı olan “Waving Flag” dün yayınlandı. İngiliz The Guardian gazetesinde çıkan hikayelerden esinlenerek hazırlanan günlük şarkılardan ilki, Yunanistan’daki borç krizini konu alan “Clean Monday” olmuştu. Bu defa ise şarkıya konu olan iki hikaye var: 1978’da SSCB’de ölen Afrika Ulusal Kongresi’nin sürgündeki eski başkanı Moses Kotane’nin küllerinin Güney Afrika’ya iadesi ve Ukraynalı ayrılıkçıların eski Sovyet bayramını kutlaması.

Rihanna – “Towards The Sun”
Mart ayı sonunda vizyona girecek olan animasyon film “Home” için birçok farklı isim çeşitli şarkılar seslendirdi. Filmin soundtrack parçaları içerisinde öne çıkanı ise Rihanna’nın “Towards The Sun” adlı şarkısı oldu. Şarkı özel olarak film için yapıldı ve Rihanna’nın yeni albümünde yer almayacak.

No comments

Leave a reply